За підсумками 2002 року ДК "Газ України" збільшила рівень розрахунків до 95,6%

У 2002 році Дочірня компанія „Газ України” реалізувала споживачам 44,4 млрд.куб. м природного газу, що на 653 млн.куб.м перевищує обсяги продажу 2001 року. З урахуванням погашення боргів попередніх періодів, загальний рівень розрахунків було підвищено до 95.6% порівняно з 84.1% за підсумками 2001 року. Досягнутий у 2002 році рівень розрахунків є найкращим з часу створення НАК “Нафтогаз України”.

Активна претензійна робота та низка інших заходів дозволили ДК “Газ України” повернути понад 1 млрд. грн. боргів попередніх років. Це втричі перевищує результат попереднього року. Загалом Компанія отримала від споживачів 8.8 млрд.грн., що перевищує дохід 2001 року на 957 млн. грн. (11.5%).

ДК “Газ України” вдалося добитися значного поліпшення розрахунків по всіх категоріях споживачів за винятком підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ). Так, бюджетні установи покращили розрахунки за газ на чверть, енергогенеруючі підприємства – на 15%.

Реформування системи реалізації природного газу промисловим підприємствам забезпечило різке збільшення поставок газу за прямими договорами, покращення розрахунків з боку промислових споживачів до 87.3% та перехід виключно на грошові форми розрахунків.

Тенденцію покращення розрахунків промисловості продовжено і в 2003 році – за січень від промислових підприємств отримано 325,8 млн.грн. банківських коштів на суму, що складає майже 97% вартості реалізованого газу.

Жорсткі заходи Компанії щодо енергогенеруючих підприємств забезпечили збільшення розрахунків з боку ген компаній до 94.4% від вартості поставленого їм газу, що на 25.4% випереджає рівень 2001 року. На жаль, у 2002 році ситуація з розрахунками енергогенеруючих компаній дещо загострилася.

Однак найбільш критичним на сьогодні є рівень розрахунків за газ з боку підприємств ТКЕ. Станом на 11 лютого їх борги з початку року перевищили 302 млн. грн., а рівень розрахунків знизився до 36%.

ДК “Газ України” має намір вдатися до рішучих заходів задля поліпшення платіжної дисципліни підприємств ТКЕ.

Прес-центр
ДК “Газ України”

Інші новини