За підсумками 2016 року Нафтогаз планує сплатити державі понад 15 млрд грн дивідендів та авансового внеску з податку на прибуток

Нафтогаз оприлюднив перевірену аудиторами фінансову звітність компанії як окремої юридичної особи за 2016 рік

Нафтогаз оприлюднив перевірену аудиторами фінансову звітність компанії як окремої юридичної особи за 2016 рік

НАК «Нафтогаз України» опублікувала перевірену аудиторами фінансову звітність компанії як окремої юридичної особи (не консолідовану) за 2016 рік. Фінансову звітність та звіт незалежного аудитора розміщено за цим посиланням.

Починаючи з 2016 року Нафтогаз перетворився з отримувача бюджетної допомоги на донора державного бюджету

За результатами 2016 року компанія планує сплатити державі дивіденди в розмірі 13,3 млрд грн (50% від прибутку 2016 року). Крім того, планується сплатити 2,4 млрд грн авансового внеску з податку на прибуток. Такі показники правління Нафтогазу заклало у фінансовому плані на 2017 рік. Ці пропозиції були підтримані наглядовою радою Нафтогазу і будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів України. Очікується, що остаточне рішення щодо розміру дивідендів буде прийняте акціонером компанії (Кабінетом Міністрів України) до 30 квітня 2017 року.

При цьому суттєвим ризиком для ліквідності Нафтогазу і його спроможності здійснювати виплати залишається неухвалення законодавчих актів та рішень, які передбачені в урядовому плані дій з реформи корпоративного управління в Нафтогазі. Оскільки кредитні лінії, залучені Нафтогазом у міжнародних фінансових організацій, безпосередньо пов’язані з реалізацією реформи корпоративного управління, будь-які порушення у виконанні затверджених планів можуть призвести до скасування кредитних ліній та вимоги одномоментного повернення коштів з боку кредиторів.

Протягом 2016 року Нафтогаз як окрема юридична особа сплатив до бюджету податків та інших обов’язкових платежів на суму 16,3 млрд грн і став другим за розміром платником податків в Україні (після ПАТ «Укргазвидобування», яке входить до групи Нафтогаз). При цьому вперше за останні 10 років компанія не отримувала бюджетного фінансування. У 2015 році Нафтогаз сплатив податків на 17,9 млрд грн, але при цьому отримав з бюджету 29,7 млрд грн.

В 2016 році Нафтогаз вперше за останні 5 років отримав чистий прибуток

За результатами 2016 року Нафтогаз отримав чистий прибуток в розмірі 26,5 млрд грн, який було забезпечено переважно прибутком від транзиту. При цьому компанія отримала збиток за напрямом діяльності «Оптова торгівля газом» в розмірі 2,9 млрд грн. 40% збитку зумовлено реалізацією газу для споживачів, які підпадають під дію спеціальних обов’язків (постанова КМУ від 01.10.15 №758).
Найбільш прибутковим сегментом діяльності Нафтогазу був транзит природного газу (28,7 млрд грн прибутку). Крім того, Нафтогаз отримав позитивний результат від участі у капіталі підприємств групи (2,4 млрд грн прибутку). З іншого боку, збитковою була діяльність з оптової торгівлі газом (2,9 млрд грн збитку). Ще 1,7 млрд грн збитків принесли інші витрати, зменшені на інші доходи. До цієї суми включені забезпечення під судові справи, втрати від курсових різниць, доходи по залишкам на рахунках та інші нарахування.

Нафтогаз зміг стати прибутковим за рахунок суттєвого наближення результатів сегменту торгівлі газом до рівня беззбитковості

Порівняно із 2015 роком, доходи від транзиту природного газу у 2016 році зросли на 7,4 млрд грн. Це відбулося через збільшення обсягу транзиту на 15,1 млрд куб м (22,5%) та девальвацію національної валюти.

Зменшення збитків від оптової торгівлі природним газом (2,9 млрд грн проти 42,4 млрд грн у 2015 році) стало наслідком реформування ринку природного газу.

В 2016 році Нафтогаз отримав прибуток від участі в капіталі підприємств групи у розмірі 2,4 млрд грн, тоді як за результатами 2015 року збиток за цим напрямом склав 6,2 млрд грн.

Фінансова звітність сформована у відповідності до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) та згідно з вимогами Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. №996-XIV, Порядку подання фінансової звітності, затвердженому постановою КМУ від 28.02.2000 р. №419 та інших нормативних документів з питань бухгалтерського обліку.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Перелік документів

Інші новини