За підсумками першого кварталу лічильниками обліковувалося понад 60% спожитого населенням газу

В першому кварталі поточного року в житловому фонді України встановлено 103,1 тисяч побутових лічильників газу. Це на 5,2 тис. одиниць більше, ніж за аналогічний період минулого року.

На 1 квітня 2003 року рівень оснащеності лічильниками газифікованих квартир досягнув 33,9% - в 11 мільйонах газифікованих житлових приміщень встановлено 3.73 млн. одиниць побутових приладів обліку газу.

Найбільша кількість лічильників встановлена у квартирах з опалювальним котлом та іншими газовими приладами. Оскільки споживання газу цією категорією побутових споживачів - найбільше, забезпечення приладами обліку газу таких квартир є пріоритетним. Цій категорії споживачів загалом встановлено більше 3,1 млн. лічильників газу, а рівень оснащеності таких помешкань досягнув 74,5%. Найвищий він у Чернівецькій (92.9%), Закарпатській (92,2%) та Івано-Франківській (87%) областях. Найменш оснащені приладами обліку газу оселі з газовим котлом Харківщини (56%).

Наразі 60% спожитого населенням природного газу обліковується лічильниками. Проте, для квартир з газовою плитою та водонагрівачем середній рівень оснащеності побутовими приладами обліку газу становить лише 10%, для квартир з газовою плитою – 9,1%. В житловому фонді цих категорій споживачів загалом встановлено 639 тис. лічильників.

У минулому кварталі практично завершене оснащення приладами обліку газу бюджетних установ та організацій відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.04.00 № 175-р. Станом на 1 квітня 2003 року із передбачених розпорядженням установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, приладами обліку газу не оснащено лише 4%. Лічильники встановлено вже у 88% установ, що належать до сфери управління міністерств.

В першому кварталі поточного року у споживачів газу замінено 398 приладів обліку газу з класом точності не гірше 1.0 із 4.1. тис., що потребують заміни, у тому числі:
  • - на промислових підприємствах – 23;
  • - на підприємствах теплокомуненерго – 194;
  • - в бюджетних організаціях – 110;
  • - на підприємствах компобуту – 71.
Крім того, встановлено 224 прилади обліку газу на підприємствах та установах, де вони взагалі були відсутні.

Кінцевою метою роботи “Нафтогазу України” є створення системи обліку природного газу з високим рівнем достовірності вимірювання при його видобуванні, транспортуванні, зберіганні і споживанні. Створення такої системи підвищить загальну ефективність роботи підприємств “Нафтогазу України” та дозволить зменшити втрати природного газу.

Інші новини