Заборгованість АЕК «Київенерго» за природний газ перевищила 1 млрд. грн.

Заборгованість столичної АЕК «Київенерго» перед ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України» за природний газ, спожитий протягом 2008-2009 р. для виробництва теплової та електричної енергії, станом на 10 лютого перевищила 1,045 млрд. грн.

НАК «Нафтогаз України» наголошує, що незважаючи на зростання заборгованості за спожитий газ, на сьогодні кияни повністю забезпечені теплом та газом. Водночас, продовження збільшення енергетиками заборгованості перед ДК «Газ України» може значно ускладнити проведення опалювального сезону у м. Києві, що, своєю чергою, створить незручності для мешканців столиці.

Компанія стурбована тим фактом, що з листопада 2008 р. АЕК «Київенерго» припинила розраховуватись з ДК «Газ України» за постачання природного газу. Таким чином, четвертий місяць поспіль АЕК «Київенерго» нарощує заборгованість. Водночас оперативний моніторинг засвідчує, що кияни сумлінно сплачують вартість спожитих комунальних послуг, в т.ч. й послуг АЕК «Київенерго».

При цьому АЕК «Київенерго» відмовляється підписувати додаткові угоди з ДК «Газ України» щодо зміни ціни на природний газ, інші документи, необхідні для проведення розрахунків за газ. Продовжуючи бездоговірно та безлімітно споживати природний газ, АЕК «Київенерго» порушує чинний порядок газопостачання та розрахунків за природний газ, в т.ч. й власні зобов’язання щодо проведення стовідсоткових розрахунків за спожитий газ. ДК «Газ України» укладатиме договірні відносини з «Київенерго» на 2009 рік лише після погашення заборгованості за спожитий енергокомпанією природний газ у 2008 році.

НАК «Нафтогаз України» ще раз звертає увагу на те, що збільшуючи заборгованість за природний газ, АЕК «Київенерго» значно ускладнює проведення розрахунків НАК «Нафтогаз України» з постачальником імпортованого природного газу.


Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини