Законопроект про зниження рентної ставки створює можливості для недобросовісної поведінки газовидобувників

НАК «Нафтогаз України» в цілому підтримує законодавчі ініціативи, спрямовані на податкове стимулювання розвитку видобування газу в Україні, однак стурбована ризиками, які містить законопроект № 5132 ...

НАК «Нафтогаз України» в цілому підтримує законодавчі ініціативи, спрямовані на податкове стимулювання розвитку видобування газу в Україні, однак стурбована ризиками, які містить законопроект № 5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».

Законопроект, який передбачає зменшення ставки рентної плати для обсягів газу, видобутих з нових свердловин з нинішніх 29%/14% до 12%, не містить вичерпного визначення терміну «нова свердловина», що створює можливості для недобросовісної поведінки газовидобувних компаній.

Спільна позиція Нафтогазу та ПАТ «Укргазвидобування» полягає у тому, що новою свердловиною може бути визнана така, що розпочата бурінням з денної поверхні суходолу після 1 січня 2017 року, що підтверджується Актом про введення в експлуатацію бурової установки. Таке визначення дозволить запобігти можливим зловживанням, зокрема, класифікації свердловин, по яких левова частка капітальних інвестицій була здійснена у минулому, як нових, наприклад, при добурюванні та поглибленні існуючих свердловин, бурінні бокових стовбурів. Це дозволятиме знижувати рентні платежі щодо обсягів, видобутих з таких свердловин, з 29%/14% до 12%.

Чинне визначення поняття «нова свердловина» не стимулюватиме розвідку та розробку нових родовищ. Воно містить ризики втрат для Державного бюджету, які не будуть компенсовані у майбутньому збільшенням видобутку газу. Крім того, нечітка термінологія може ускладнити процес визначення бази нарахування податку фіскальними службами.

Нафтогаз проводив інтенсивні консультації з газовидобувними компаніями, під час яких запропонував ефективні запобіжники можливим зловживанням, та сподівається на підтримку внесення змін до законопроекту Асоціацією газовидобувних компаній України в частині визначення поняття «нова свердловина». Українські газовидобувні компанії будь-якої форми власності поділяють спільну мету сталого збільшення видобутку природного газу до 27 млрд куб. м у 2020 році, а також збільшення ресурсної бази для забезпечення газової незалежності України у довгостроковій перспективі.

Довідково: проект закону України № 5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» було схвалено Верховною Радою України у першому читанні 06 грудня 2016 року.Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини