Заява Департаменту обліку газу та нафти Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"

Як відомо, сьогодні в Україні розроблено й реалізується ряд заходів, направлених на ефективне та ощадливе використання природного газу всіма категоріями споживачів і у першу чергу – населенням.

Одним з таких заходів є оснащення лічильниками газу житлового фонду, де газ використовується для потреб опалення. Для цього на розгляд Кабінету Міністрів направлено ряд нормативно-правових актів, які передбачають, що в квартирах, оснащених опалювальними газовими приладами (котли, печі), відпуск газу повинен здійснюватись тільки за умови наявності лічильника газу. Таких квартир в Україні залишилось лише 553 тисячі. Саме таку кількість лічильників необхідно встановити до кінця 2006 року. Наявність лічильника також має стати умовою отримання субсидії на оплату газу, що використовується на опалення.

З метою прискорення оснащення зазначених вище квартир лічильниками газу НАК "Нафтогаз України" і НКРЕ у всіх областях України запроваджено Програми оснащення житлового фонду лічильниками газу.

Цими Програмами передбачено безкоштовне, за рахунок НАК "Нафтогаз України", встановлення лічильників газу в оселях малозабезпечених верств населення, яке використовує газ на опалення житла. До кінця 2006 року цими Програмами буде охоплено близько 304,0 тис. малозабезпечених сімей.

Виконання Програм покладено на регіональні підприємства з газопостачання та газифікації. Вони повинні забезпечити встановлення лічильників вказаним споживачам до кінця 2006 року за списками, складеними і затвердженими органами місцевого самоврядування.

Крім іншого, це дозволить пом'якшити негативні наслідки від підвищення ціни природного газу для населення

Наступним етапом буде встановлення лічильників газу на будинок (групу будинків) та запровадження розрахунків за їх показами в багатоквартирних будинках.

Інші новини