ЗАЯВА "Нафтогаз України" закликає притягнути до відповідальності причетних до вимивання коштів з ЗАТ "Укртатнафта" напередодні зборів акціонерів

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» висловлює стурбованість інформацією, що з’явилася у ЗМІ про виведення контрольованим Республікою Татарстан менеджментом ЗАТ «Укртатнафта» 278 млн. грн. на користь ТОВ «Технопрогрес». Такі дії керівників Кременчуцького НПЗ напередодні призначених на 30 липня зборів акціонерів ЗАТ «Укртатнафта» можуть свідчити про усвідомлення ними близького завершення їх кар’єри на Кременчуцькому НПЗ та намір встигнути збагатитися за рахунок коштів підприємства.

Вимивання коштів з ЗАТ «Укртатнафта» напередодні підвищення попиту на нафтопродукти через завершення сезону відпусток та початок осінньо-польових робіт може призвести до виникнення у підприємства дефіциту обігових коштів для закупівлі нафти. Це у свою чергу призведе до зменшення Кременчуцьким НПЗ обсягів виробництва світлих нафтопродуктів, і відповідного підвищення цін на бензини та дизельне паливо на вітчизняних заправках.

Контрольований Республікою Татарстан менеджмент ЗАТ «Укртатнафта» неодноразово ігнорував українські інтереси при управлінні стратегічним для Держави підприємством – створював неможливі умови для переробки на НПЗ більш якісної української нафти, відмовляв приймати участь у створенні національного стабілізаційного резерву нафтопродуктів. Сьогодні є підстави вважати, що орієнтовані на АТ «Татнефть» керівники «Укртатнафти» продовжують антиукраїнську діяльність, свідомо направлену на погіршення ситуації на паливному ринку України.

Останні роки менеджментом ЗАТ «Укртатнафта» неодноразово попиралися права НАК «Нафтогаз України» як найбільшого акціонера підприємства. Компанія не має доступу до фінансової звітності, неодноразово ігнорувалося законне право НАК «Нафтогаз України» на скликання зборів акціонерів підприємства. Відразу після відновлення державного контролю над менеджментом ЗАТ «Укртатнафта» Компанія проведе комплексну ревізію для з’ясування реального масштабу збитків України від діяльності нинішніх керівників підприємства. Встановлення відкритої та прозорої системи управління Кременчуцьким НПЗ призведе до покращення його економічного становища та до об’єктивного ціноутворення, що дозволить зменшити ціни на бензини та дизельне паливо.

НАК «Нафтогаз України» також попереджає керівників ЗАТ «Укртатнафта» про персональну відповідальність за вчинення незаконних дій та маніпулювання із коштами підприємства. Компанія має намір звернутися до правоохоронних органів з вимогою перевірити факти виведення коштів з ЗАТ «Укртатнафта» та у разі їх підтвердження буде домагатися притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Довідка: 27 липня в українських засобах масової інформації, зокрема, у інформаційному агентстві УНІАН, стрічці новин порталів epravda.com.ua, www.for-ua.com, fraza.com.ua, ura-inform.com та інших ЗМІ з’явилася інформація про прийняття на позачерговому засіданні правління ЗАТ «Укртатнафта» заступниками голови правління В. Федотовим, Г.Башуком та В. Журбою рішення про виведення 278 млн. грн. з рахунків підприємства на користь ТОВ «Технопрогрес» з уставним фондом 7,4 тис гривень. При цьому заявленою метою платежів зазначалася передплата за нафту по ціні, яка у 2 рази перевищує вартість більш якісної і дорогої української нафти на аукціоні УФБ 24 липня.

Інші новини