Заява НАК "Нафтогаз України щодо інформації, розповсюдженої на прес-конференції п. Роберта Родванськи

25 вересня у конференц-залі агентства УНІАН відбулася прес-конференція уповноваженого експерта австрійської компанії United Partners Holding AG Роберта Родванськи, в ході якої на адресу керівництва НАК “Нафтогаз України” пролунали звинувачення у некомпетентності.


Об’єктивно оцінювати роботу Компанії можна лише за її результатами, які свідчать про значне поліпшення стану справ у нафтогазовому комплексі України – створено найбільший за останній десять років запас газу, що повністю забезпечує потреби України протягом осінньо-зимового періоду; підвищується рівень розрахунків споживачів за поставлений природний газ. Компанія інтенсифікувала газовидобуток в Україні, реалізує заходи з поглиблення переробки газу та газового конденсату, проводить активний пошук нової сировинної бази у державах Середньої Азії та країнах Африканського континенту.


У своєму виступі п. Родванськи переступив норми елементарної етики, висунувши звинувачення у “професійній непридатності окремих представників менеджменту НАК до рівноправного співробітництва з ВАТ “Газпром”.


Ці твердження не відповідають реальному стану справ у взаємовідносинах між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром”. Так 26 червня підписано 10-річний контракт на транспортування російського природного газу територією України, згідно з яким, у 2003-2013 роках “Газпром” гарантує щорічний транзит магістральними газопроводами України до країн Європи 110 млрд. м газу. Раніше таких гарантій з боку російської сторони не існувало.


Окрім цього 1-го липня, вперше в історії двосторонніх відносин, підписано десятирічний контракт на зберігання російського природного газу в українських підземних газосховищах (ПСГ). Згідно з цим контрактом “Газпром” взяв на себе зобов’язання по створенню власного запасу газу з метою забезпечення стабільності експортних контрактів. “Газпром” також зобов’язався повністю оплачувати грошовими коштами послуги з закачки, зберігання та підйому газу з українських ПСГ. Раніше ці витрати ніс “Нафтогаз України”, який за рахунок запасів у ПСГ в зимовий період забезпечував потреби внутрішнього ринку.


Виходячи з вищенаведених результатів роботи НАК, твердження п. Родванськи викликають сумніви у його власній компетентності. Більше того, у заявах “експерта” переплутані базові загальновідомі факти, що характеризують роботу галузі.


Так, транзит російського газу до країн Європи минулого року дорівнював 104.3 млрд. м ., а не 110, як стверджує п. Родванськи; товарна оплата за транзит російського газу останні роки складає 26, а не 27 млрд. м . Складається враження, що для “експерта”, який не має жодного досвіду роботи в галузі, неточності у цифрах не мають особливого значення, адже жодної відповідальності за свої заяви він не несе.


Рекомендації “експерта”, носять загально-декларативний, популістський характер, наприклад: “політику НАК “Нафтогаз України” можна і потрібно побудувати таким чином, щоб він став прибутковим бізнесом, що може служити гарантом стабільної роботи компанія як у сфері газозабезпечення внутрішніх споживачів України, так і надійного виконання функцій з транзиту газу до Європи”.


Глибоко проаналізувавши інформацію, викладену п. Родванськи, НАК “Нафтогаз України” розглядає заяви цієї далекої від газової галузі людини як провокацію, спрямовану на дискредитацію діяльності “Нафтогазу України” та зусиль Компанії з реформування газової галузі України. Компанія залишає за собою право звернутися до суду з метою захисту свої ділової репутації, честі та гідності своїх співробітників.

Інші новини