Заява НАК «Нафтогаз України» з приводу ситуації з транзитом російського газу через територію України

З 30 грудня 2005 року ВАТ «Газпром» систематично порушував умови діючого довогострокового Контракту «Про обсяги та умови транзиту російського природного газу територією України». В односторонньому порядку було скорочене постачання через ряд напрямків, яким здійснюється транзит газу до країн Європи.

31 грудня 2005 року між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» відбулися переговори щодо умов надання послуг по транзиту російського газу та оплати за них в 2006 році. Всі вимоги російської сторони, висловлені в ході переговорів, були прийняті українською стороною. В результаті переговорів було досягнуто домовленості про те, що в першому кварталі 2006 року умови транзиту російського газу та оплати за нього залишаться такими ж, як і в 2005 році. Проект договору, в якому передбачався перехід на ринкові принципи оплати за газ з 2 кварталу 2006 року, був направлений російській стороні 31 грудня о 23.09 за московським часом.

Попри це, 1 січня 2006 року о 10.00 на передаточних пунктах газу ГВС Валуйки постачання газу було припинене повністю, а на ГВС Сохранівка та Суджа – скорочене. При цьому скорочено обсяги газу, призначеного для забезпечення транзиту в Європу.

Загальне скорочення обсягів постачання газу складає 187 млн куб м на добу.

НАК «Нафтогаз України» заявляє, що подібні дії є неприпустимими, оскільки створюють загрозу постачанню природного газу до Європи.

Прес-центр НАК “Нафтогаз України”

Інші новини