ЗАЯВА НАК "Нафтогаз України" звинувачує Полтавську облраду у зриві національної програми щодо збільшення видобутку газу

НАК «Нафтогаз України» звинувачує Полтавську обласну раду у бездіяльності щодо погодження матеріалів на отримання спеціальних дозволів ДК «Укргазвидобування» на геологічне вивчення площ і родовищ.

У зв’язку з закінченням дії терміну спеціального дозволу геологічне вивчення Горобцівсько-Відрадненської площі ДК «Укргазвидобування» була змушена припинити видобуток природного газу на Горобцівському родовищі. Необхідні матеріали на продовження терміну дії спеціального дозволу були направлені в Обласну раду ще у квітні. В червні було отримано позитивні висновки обласної державної адміністрації стосовно погодження надання спецдозволу. Однак, дане питання та розгляд сесії обласної ради так і не виносилося. Через зупинку видобутку газу на Горобцівському родовищі під загрозою опинилося газопостачання населення районного центру Решетилівка, та навколишніх сіл. Без оперативного вирішення проблеми можливий зрив опалювальний сезон в регіоні.

Якщо Полтавська обласна рада і надалі буде ігнорувати прийняття необхідних погоджень на отримання спец дозволів ДК «Укргазвидобування», через закінчення терміну дії ліцензії, у лютому 2008 року буде вимушена зупинити видобуток газу на Родніковому родовищі. Полтавська обласна рада також не виносить на розгляд сесії матеріали на отримання спеціальних дозволів на геологічне вивчення Кошевойської і Східно-Яблунівської площ, а також на розширення меж спеціального дозволу на видобування вуглеводнів Машівського родовища. Це свідчить про системну диверсію з боку керівництва Полтавської ради, направлену на згортання газовидобутку у регіоні і втрату мешканцями газоносних регіонів робочих місць.

При цьому керівники Полтавської облради мають зухвалість звинувачувати Компанію у недофінансуванні. «Нафтогаз України» нагадує голові Полтавської обласної ради Олександру Удовиченку, що ДК «Укргазвидобування» у 2007 році профінансувала будівництво дитячої лікарні в Лохвицькому районі, розвиток соціальної інфраструктури у Миргородському районі, проектні роботи очисних споруд та ремонт школи в с. Хомутець, будівництво теплогенератора амбулаторії в с. Великі Сорочинці, виділила 200 тис. грн. на соціальні потреби Гадяцького району. Компанія, допомагаючи тим, хто дійсно цього потребує, не розуміє, навіщо кошти потрібні апарату Полтавської облради. «Нафтогаз України» не фінансуватиме корупційних чиновників Полтавщини, які фактично шантажують Компанію, ігноруючи інтереси Держави та не соромляться зізнаватися у власних шкідливих діях.

Інші новини