Заява ПАТ «Укртатнафта» щодо компенсації витрат по судовому рішенню у справі «Татнефть» проти Держави Україна є перевищенням повноважень

НАК «Нафтогаз України» заявляє, що публікація повідомлення на сайті ПАТ «Укртатнафта» про готовність Товариства компенсувати державі всі витрати ...

НАК «Нафтогаз України» заявляє, що публікація повідомлення на сайті ПАТ «Укртатнафта» про готовність Товариства компенсувати державі всі витрати, пов’язані з виплатами за рішенням міжнародного арбітражного суду у справі ВАТ «Татнефть» проти Держави Україна, є перевищенням повноважень керівництва компанії. Нафтогаз є найбільшим акціонером Укртатнафти, володіючи 43% акцій Товариства, та представляє в Товаристві інтереси держави.

Згідно Статуту Укртатнафти, рішення про вчинення такого правочину може бути затверджено лише загальними зборами акціонерів за поданням наглядової ради. Нафтогаз наголошує, що збори акціонерів Укртатнафти не проводилися з 2010 року і держава в особі Нафтогазу не надавала згоду на компенсацію будь-яких рішень суду проти Держави Україна.

Нафтогаз, керуючись ст. 47 Закону України «Про акціонерні товариства» та підп. 9.14.1.4 Статуту Укртатнафти, надіслав керівництву Товариства офіційного листа з вимогою скликати позачергові загальні збори акціонерів Товариства. Згідно офіційній звітності, Укртатнафта знаходиться в незадовільному фінансовому стані та не має фінансових можливостей для задоволення вимог міжнародного арбітражного суду. Зважаючи на цей факт, Нафтогаз звернувся до Товариства з вимогою надати інформацію щодо суми компенсації витрат держави, про яку воно надало заяву, а також щодо джерел фінансування такого відшкодування.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


* "Иконка" цієї новини - з сайту mignews.com.ua

Інші новини