Заява про причини політизації завантаження трубопровідної системи Одеса-Броди

24 травня, напередодні проведення в Брюсселі презентації проекту Одеса-Броди, в газеті “День” було розповсюджено інформацію про підписання АТ “Укртранснафта”, АК “Транснефть”, НАК “Нафтогаз України” та АТ “Тюменська нафтова компанія” “Протоколу про наміри з питання експорту російської нафти через територію України з відвантаженням в порту Південний”.

Протокол про наміри є концептуальним ТЕО використання системи Одеса-Броди в реверсивному режимі і не накладає на сторони будь-яких зобов’язань. Протокол переданий на розгляд Урядові для порівняльного аналізу з іншими варіантами використання системи Одеса-Броди та ухвалення остаточного рішення щодо режиму її експлуатації.

Протокол є єдиним документом, що містить письмові гарантії завантаження нафтопроводу Одеса-Броди в обсязі не менше 9 млн. тонн і його наповнення технологічною нафтою з боку АК “Транснефть” та АТ ТНК. Багаторічний пошук партнерів з транспортування каспійської нафти у північному напрямку не приніс конкретних результатів.

Інформація про проект Одеса-Броди була свідомо розголошена напередодні презентації проекту ЄАНТК в Брюсселі особами, близькими до газети “День”. Не знайшовши за 2 роки економічних аргументів чи реальних партнерів з реалізації північного маршруту, ці особи свідомо спровокували міжнародний скандал та завдали значної шкоди репутації України на міжнародній арені.

Поставивши власні амбіції вище за імідж України, ці особи прагнуть вчинити тиск на Уряд України та перевести дискусію про режим роботи Одеса-Броди з економічної в політичну площину.

Таким чином вони розраховують приховати помилки в ТЕО нафтопроводу, а також виправдати відсутність реальних результатів своєї діяльності за останні два роки та розтрату державних коштів на численні та безрезультатні презентаційні заходи.

Довідка: Будівництво нафтопроводу Одеса-Броди завершене в серпні 2001 року. Нафтоперевалочний термінал в Південному добудований та введений в експлуатацію влітку 2002 року. Обсяг прокачки технологічної нафти склав 100 тисяч тонн (19% від необхідного). З серпня 2002 року роботи припинено.

Перша комерційна прокачка нафти планувалась на листопад-грудень 2002 року (обсяг – 300-400 тис. тонн, одержувач – “Чеська Рафінерська”). Згодом термін початку роботи системи переносився на лютий, квітень, червень 2003 року. В 2001-2003 рр. проведено більше 20 міжнародних презентацій проекту.
 

Інші новини