Заява щодо обсягів січневих поставок туркменського природного газу в Україну

Прес-центр НАК «Нафтогаз України» уповноважений спростувати недостовірну інформацію про недопоставки туркменського газу споживачам України, які нібито мали місце у січні поточного року.

Згідно з контрактом купівлі-продажу газу між НАК «Нафтогаз України» и ДТК «Туркменнефтегаз» на 2003 рік, обсяг поставок туркменського газу в Україну в першому кварталі складе 8.5 млрд. м³ (у тому числі в січні – 2 927,8 млрд. м³).

Певне відставання від графіку поставок насправді мало місце 21-25 січня у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на казахстанській ділянці газопроводу Середня Азія – Центр. Сьогодні ці роботи закінчено, добова поставка газу відновлена у межах контрактних обсягів.

Станом на 27 січня в Україну вже поставлено 2 501 млрд. м³ газу, і за умови збереження добової прокачки на сьогоднішньому рівні за підсумками місяця до країни надійдуть контрактні обсяги газу. Обсяги вважаються контрактними, якщо їх відхилення від запланованих не перевищує 5%.

Розповсюдження недостовірної інформації зацікавленими особами не вплине на виконання україно-туркменського газового контракту і не призведе до зміни контрагентів із забезпечення транзиту туркменського газу до України.

Інші новини