ЗАЯВА Щодо прес-конференції окремих представників Асоціації міст України

Сьогодні в Києві відбулася прес-конференція представників Асоціації міст України за участю міського голови м. Бровари Віктора Антоненка, мера м. Українка Павла Козирєва, мера м. Славутич Володимира Удовиченка. Учасники прес-конференції, зокрема, заявили, що рішення НАК “Нафтогаз України” про введення 100% передплати за поставки газу підприємствам ТКЕ дестабілізує ситуацію у низці регіонів країни і призведе до зриву початку опалювального сезону.

У прес-конференції взяли участь представники міст, у яких рівень оплати підприємств ТКЕ за спожитий газ є вищим за середній показник по Київській області (84%). Так, теплоенергетики м. Бровари сплатили 94% спожитого в 2007 році газу, м. Українка – 95%, м. Славутич – 84%. Дана обставина дає можливість припустити, що проведення прес-конференції окремими представниками Асоціації міст України є політично вмотивованим.

НАК “Нафтогаз України” заявляє, що рішення Компанії про введення 100% передплати за поставки газу підприємствам ТКЕ є законним і обґрунтованим. Зокрема, постанова КМ України від 27.12.2001 року №1729 вимагає від постачальника здійснювати поставки газу лише за умови його 100% оплати. Умови, на яких ДК “Газ України” здійснює поставки газу підприємствам ТКЕ регулюються відповідними договорами і не потребують узгодження з будь-якими державними і регулюючими органами, в т. ч. з місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Рішення про введення 100% передплати за поставки газу викликано виключно економічними чинниками, в першу чергу, хронічним невиконанням підприємствами ТКЕ умов договорів та графіків погашення заборгованості за спожите паливо.

Лише з початку поточного року теплоенергетики заборгували за спожитий газ ДК “Газ України” майже 900 млн. грн. У зв’язку з цим НАК “Нафтогаз України” вважає перехід на 100% передоплату єдиним шляхом повного вирішення проблеми боргів підприємств ТКЕ.

НАК “Нафтогаз України” наголошує на тому, що оскільки постачання газу підприємствам ТКЕ здійснюється з нульовою рентабельністю, уся сума заборгованості автоматично трансформується у борг Компанії перед іноземним постачальником природного газу.

Крім того, НАК “Нафтогаз України” на третину дотує поставки природного газу підприємствам ТКЕ. Купуючи природний газ за ціною 883,7 грн./тис. куб. м (з тарифом на транспортування, ПДВ, та 2% цільовою надбавкою) у іноземного постачальника, Компанія реалізує його підприємствам ТКЕ за ціною 686 грн./тис. куб. м (з тарифом на транспортування, ПДВ, та 2% цільовою надбавкою).

Враховуючи наявність багатомільйонних боргів за спожитий газ, Компанія надалі не має можливості дотувати поставки газу підприємствам ТКЕ-боржникам. Лише посилення платіжної дисципліни підприємствами ТКЕ, на що спрямоване рішення про введення 100% передплати за поставки газу, зніме загрозу зриву з боку НАК “Нафтогаз України” виконання міждержавних угод про постачання природного газу і дозволить своєчасно розпочати опалювальний сезон у більшості населених пунктів України.

Інші новини