Заява щодо збитків ВАТ "Київенерго"

ДК “Газ України” зі здивуванням ознайомилася з заявою ВАТ “Київенерго”, у якій відповідальність за збитки товариства покладено на НАК “Нафтогаз України” та дочірню компанію “Газ України”.


Прес-служба ДК “Газ України” уповноважена заявити, що обмеження постачання газу ВАТ “Київенерго”, внаслідок чого Товариству буцімто завдано збитків, викликане накопиченням заборгованості “Київенерго” за поставлений природний газ та неодноразовим зривом графіку розрахунків з боку цієї енергокомпанії.


Станом на 18 листопада ВАТ “Київенерго” спожило 2 721 млн. м³ природного газу вартістю 559.8 млн. грн., сплативши за нього 449.8 млн. грн. (80.3%). Борг “Київенерго” за поставлений з початку року природний газ перевищив 110 млн. грн. Інша енергокомпанія, що працює в Києві – ЗАТ “Укр-Кан-Пауер”, розрахувалася за спожитий газ на 91.8%, а її заборгованість перед ДК “Газ України” складає лише 3.5 млн. грн.


Борги ВАТ “Київенерго” мають тенденцію до стрімкого зростання. Якщо у вересні недоплата ВАТ “Київенерго” за поточними розрахунками становила 6.4 млн. грн., то недоплата за жовтень – вже 10.5 млн. грн. Обмеження газопостачання у листопаді не перешкоджає ВАТ “Київенерго” нарощувати борги й надалі – станом на 18 листопада борг енергокомпанії за поточними платежами склав 34.3 млн. грн.


У зв’язку з негативною динамікою розрахунків ВАТ “Київенерго”, ДК “Газ України” й надалі утримуватиме цю енергокомпанію в режимі споживання газу на мінімальному технологічно необхідному рівні. Постачання газу у повному обсязі буде відновлене не раніше виходу ВАТ “Київенерго” на рівень повних поточних платежів.


Усвідомлюючи свою відповідальність за виконання графіку платежів перед Туркменською стороною та за наповнення державного бюджету, ДК “Газ України має на меті здолати практику безоплатного та безвідповідального споживання природного газу.


Компанія розраховує, що ВАТ “Київенерго” вдасться до жорстких заходів щодо власних неплатників і обмежить постачання енергії та тепла саме тим категоріям споживачів, безвідповідальне ставлення яких перешкоджає своєчасним розрахункам ВАТ “Київенерго” за спожитий природний газ.Прес-служба ДК «Газ України»

Інші новини