Заява

НАК «Нафтогаз України» висловлює здивування та розчарування у зв’язку з намаганнями колишнього голови правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Ігоря Франчука заблокувати реалізацію законного права власника ДАТ «Чорноморнафтогаз» – НАК «Нафтогаз України» – на управління своєю власністю.

З огляду на це Прес-центр НАК «Нафтогаз України» уповноважений повідомити наступне:

1. НАК «Нафтогаз України» володіє 100 відсотками акцій Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» та, як одноосібний власник, здійснює управління цією компанією через участь у Зборах акціонерів, засіданнях Спостережної ради та/або наказами голови правління НАК «Нафтогаз України».

2. 29 серпня 2006 року термін трудового контракту І.Франчука закінчився. У зв’язку з цим та на підставі п.2 ст.36 КЗПП України трудові відносини з Ігорем Франчуком були припинені. Відповідний наказ голови правління НАК «Нафтогаз України» було видано того ж дня – 29 серпня 2006 р.

3. Напередодні закінчення терміну дії трудового контракту Ігор Франчук відчув погіршення стану свого здоров’я та взяв лікарняний, на якому перебуває донині.

4. Тимчасове керівництво ДАТ «Чорноморнафтогаз» (О.Шибірін) з 29 серпня по 14 вересня блокувало оголошення зборів акціонерів, до компетенції яких належить обрання Голови правління ДАТ «Чорноморнафтогаз», шляхом затягування розміщення оголошення про проведення зборів у засобах масової інформації.

З цієї причини наказом голови правління НАК «Нафтогаз України» від 14 вересня в.о. голови правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» призначено Анатолія Присяжнюка, який приступив до виконання своїх обов’язків 15 вересня.

Відразу після призначення на посаду А. Присяжнюк розблокував проведення чергових зборів акціонерів у мінімально можливий за законодавством термін – через 45 днів з дати оголошення, тобто 31 жовтня 2006 року.

5. І.Франчук вдається до підміни понять, об’єднуючи питання корпоративного управління акціонерними товариствами та трудового законодавства. У відповідності до трудового законодавства І.Франчук з 29 серпня 2006 р. не має трудових відносин з ДАТ «Чорноморнафтогаз». Уявні порушення корпоративного законодавства при призначенні А.Присяжнюка, до яких апелює І.Франчук, навіть якщо будуть підтверджені у суді, жодним чином не вплинуть на факт звільнення І.Франчука.

6. НАК «Нафтогаз України», як одноосібний власник ДАТ «Чорноморнафтогаз», на підставі права власності та у відповідності до законодавства України має повне право здійснювати зміну структури, реорганізацію або ліквідацію ДАТ «Чорноморнафтогаз» та будь-яких інших товариств, підприємств чи компаній, що входять до її складу.

Це право не підлягає обмеженню ані колишніми, ані нинішніми працівниками товариств, підприємств чи компаній, що входять до складу НАК «Нафтогаз України».

Тим не менше, НАК «Нафтогаз України» офіційно заявляє, що не планувала і не планує розділення ДАТ «Чорноморнафтогаз» на окремі підприємства з видобутку, транспортування та зберігання газу. Компанія не розробляла, не надсилала і не отримувала будь-яких документів щодо реорганізації ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Заяви І.Франчука про наміри НАК «Нафтогаз України» розділити ДАТ «Чорноморнафтогаз» не відповідають дійсності і є наклепом.

7. НАК «Нафтогаз України», всупереч заявам І.Франчука, не гальмувала, не гальмує і не гальмуватиме розробку запасів нафти і газу на континентальному шельфі України.

У 2003-2004 роках тодішній голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко у своїх публічних виступах неодноразово наголошував на пріоритетності видобутку газу саме на українському шельфі. Вже після призначення на посаду Міністра палива та енергетики Юрій Бойко неодноразово висловлювався за пріоритетність розробки українського шельфу саме українськими компаніями.

За рішенням Ю.Бойка наприкінці 2002 р. компанія відмовилася від сумнівних проектів з пошуку та розробки запасів газу у Туркменістані (на площі Копердже та на правобережній частині Амудар’ї) та Узбекистані (площа Кокдамулак) та спрямовувала вивільнені кошти на розробку українського шельфу.

У рамках Спільної діяльності (СД) з ДАТ «Чорноморнафтогаз», 100-відсоткова дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» – ДК «Укргазвидобування» – вклала у освоєння родовищ шельфу Чорного та Азовського морів 89 мільйонів гривень. У тому числі Східно-Казантипського родовища – 54 млн. грн., площі Суботіна – 35 млн. грн.

Успіхи в освоєнні цих родовищ І.Франчук безпідставно приписує лише собі.

8. Закордонні проекти з видобутку вуглеводнів, ініційовані Ю.Бойком (Лівійська Джамахірія; Калмикія; та емірат Фуджейра, ОАЕ), були спрямовані виключно на пошук та розробку родовищ нафти, значні неосвоєні запаси якої в Україні на даний час не виявлені.

9. «Особиста неприязнь з боку Юрія Бойка», якби вона не заважала І.Франчуку працювати під безпосереднім керівництвом Ю.Бойка як голови правління НАК «Нафтогаз України» у 2002-2005 рр.

* * * * *

НАК «Нафтогаз України» заявляє про безпідставність звинувачень на адресу Компанії, її колишніх та нинішніх керівників з боку І.Франчука та розглядає їх як емоційні та зроблені у стані нервового виснаження внаслідок хвороби.

Компанія здивована спробами приватної особи, якою сьогодні є І.Франчук, використати особисті контакти у політичних та владних колах України з метою повернення одноосібного контролю над державним підприємством, яким є ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Компанія звертає увагу І.Франчука на шкоду, яку завдають його заяви іміджу та діловій репутації НАК «Нафтогаз України», і залишає за собою право відреагувати на них у суді.

Інші новини