Зміна принципів сплати за транзит російського газу територією України можлива лише за умов збереження газового балансу країни та доведення економічної доцільності такого рішення

м. Київ

28 березня 2005 року в центральному офісі ВАТ “Газпром” у Москві відбулася робоча зустріч Міністра палива та енергетики України Івана Плачкова та першого заступника Міністра, Голови Правління НАК “Нафтогаз України” Олексія Івченка з Головою Правління ВАТ “Газпром” Олексієм Міллером.

В ході зустрічі відбулося обговорення ряду важливих питань, що стосуються співпраці між Росією та Україною в газовій галузі. Зокрема, “Газпром” запропонував українській стороні сплачувати послуги за транзит російського газу територією України грошовими коштами в повному обсязі, відмовившись від бартерних розрахунків. При цьому розміри тарифної ставки за транзит будуть підвищені до рівня європейських. Водночас ціна, за якою Україна купуватиме російський газ, також буде збільшена до європейського рівня.

Позиція української сторони з цього питання була наступною. Розглядати пропозицію щодо підвищення тарифних ставок та цін можна лише за умови гарантованого збереження газового балансу України. Тобто, Росія має гарантувати Україні продаж газу у обсягах, відповідних тим, які Україна отримує зараз як плату за транзит. Також повинні бути визначені джерела надходження цього газу. Крім цього, розгляду даної пропозиції повинне передувати детальне прорахування українськими експертами економічної доцільності змін у взаємних розрахунках між “Газпромом” та “Нафтогазом України”, які пропонує російська сторона.

Довідка: НАК “Нафтогаз України” протягом 2002-2004 рр. щорічно отримувала 23-26 млрд. куб. м природного газу від ВАТ “Газпром” в якості оплати за транзит. Ціна російського газу становила $50 за 1 тис. куб. м при ставці за транзит газу $1,09 за 1 тис. куб. м на 100 км. Згідно з Протоколом про обсяги і умови транзиту природного газу по території України на 2005 рік, підписаному урядом Росії і Кабінетом Міністрів України 5 липня 2004 року, в поточному році поставки заплановані в обсязі 23 млрд. куб. м.Прес-центр

НАК “Нафтогаз України"

Інші новини