Зниження вимог до розрахунків підприємств ТКЕ з Нафтогазом призведе до нарощування боргів та зменшення видобутку газу

29 березня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. №263 «Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року». Постанова продовжує дію пільгових вимог до теплопостачальних підприємств щодо розрахунків з НАК «Нафтогаз України» до 1 травня поточного року

29 березня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. №263 «Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року». Постанова продовжує дію пільгових вимог до теплопостачальних підприємств щодо розрахунків з НАК «Нафтогаз України» до 1 травня поточного року.

Такі вимоги, а саме достатній для отримання газу підприємствами ТКЕ рівень розрахунків за усіма укладеними з Нафтогазом договорами 78% (замість норми у 90%, яка діяла раніше) та 60% для теплопостачальних підприємств, що знаходяться під управлінням ФДМУ, були введені постановою уряду від 14.11.2018 р. №942.

Постанова №942 приймалася з метою врегулювання питання теплопостачання у проблемних населених пунктах та не припущення відключення газу для підприємств ТКЕ в опалювальний період і мала діяти до 1 квітня цього року.

Згідно з розрахунками фахівців Нафтогазу, в результаті введення в дію постанови № 263 додаткове фінансове навантаження на компанію в результаті недоотримання коштів складе понад 787 млн грн. При цьому зменшаться можливості компанії для інвестування у видобуток газу, внаслідок чого держава недоотримає мільйони кубометрів газу власного видобутку. Практика примусового кредитування Групою Нафтогаз підприємств ТКЕ за рішеннями уряду призводить до погіршення фінансового стану компанії, зниження платіжної дисципліни учасників ринку та створення сприятливих умов для крадіжок газу. На сьогодні заборгованість тепловиків перед Нафтогазом складає 40,5 млрд грн. Інвестування цієї суми у розвиток видобутку газу дозволило б збільшити обсяги видобутку до рівня, який забезпечив би енергонезалежність України.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини