Звернення Членів Наглядової Ради НАК «Нафтогаз України» до Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона

Шановний пане Віце-прем’єр-міністре,

Дякуємо Вам за сьогоднішню зустріч із Наглядовою Радою НАК «Нафтогаз України». Ми уважно розглянули Ваше прохання переглянути наше рішення щодо відставки з посад членів Наглядової Ради. Ми готові прийняти Ваші запевнення щодо того, що Ви у змозі втрутитися та вирішити питання, які викликають наше занепокоєння.

Разом з тим, нам необхідно пересвідчитися у наявності суттєвого прогресу щодо усіх згаданих у цьому листі питань до моменту проведення Річних Загальних Зборів Акціонерів НАК «Нафтогаз України», які мають відбутися до 30 квітня 2017 р. і на яких, згідно із Вашими словами, планується переобрати нас членами Наглядової Ради. За відсутності суттєвого прогресу у вирішенні згаданих питань до моменту проведення Зборів, подальше продовження виконання нами функцій членів Наглядової Ради буде для нас неможливим та неприйнятним.

Як було зазначено під час нашої зустрічі, ми хотіли б нагадати, що питання, які викликають у нас суттєву занепокоєність та потребують суттєвого прогресу, включають, зокрема, дії Уряду, яких вимагає затверджений Урядом План дій щодо корпоративного управління НАК «Нафтогаз України», а також вирішення поточної кризи збору платежів, викликаної рядом законодавчих актів та дій, що входять до сфери відповідальності Уряду і мають значний негативний вплив на рівень поточної та майбутньої ліквідності НАК «Нафтогаз України».

Крім того, у нас викликає занепокоєність реакція на рішення Наглядової Ради щодо звільнення попереднього керівника ПАТ «Укртрансгаз», і ми вітали б Ваше підтвердження того, що ця справа буде розглядатися виключно на основі фактів та не буде політизована.

Нам також потрібне вирішення питання щодо подання е-декларацій, як ми обговорювали під час зустрічі. Здійснивши декілька спроб, ми переконалися, що виконання усіх необхідних дій для іноземців є неможливим, а невиконання таких дій може потенційно привести до кримінального переслідування проти нас. Стосовно цього питання ми звертаємо Вашу увагу на те, що незалежні члени Наглядової Ради підпадають під дію Закону Великої Британії про хабарництво (UK Bribery Act), а також Закону про корупцію за кордоном США (US FCPA), які мають далекосяжні наслідки для осіб, які вдаються до корупційних дій.

Ми з нетерпінням чекаємо на свідчення суттєвого прогресу щодо зазначених у цьому листі питань. Протягом часу нашої роботи ми віддано працювали заради успіху НАК «Нафтогаз України» в інтересах народу України та сподіваємося, що так буде і надалі.

З повагою

Ворвік Пол Сіріл, незалежний директор

Річардс Маркус Тревор, незалежний директор

Проктор Чарльз Річардс Фарадей, незалежний директор

Ковалів Юлія Ігорівна, голова Наглядової Ради

Інші новини