Нафтогаз


Група Нафтогаз — це найбільша в Україні група компаній паливно-енергетичного комплексу, що стоїть на захисті енергонезалежності країни та слугує опорою для державного бюджету.


Ми здійснюємо повний цикл з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, зберігання нафти і газу, а також постачання природного й скрапленого газу споживачам. Група піклується про життя майбутніх поколінь, тому одна з наших стратегічних цілей — нарощування активів «зеленої» електроенергетики для енергетичної трансформації Нафтогазу та декарбонізації української економіки. Усе це можливо завдяки зусиллям 52 тис. наших співробітників.

Для ефективного управління Групою запроваджується матрична структура управління. Роботу скеровують бізнес-дивізіони: «Розвідка та видобування», «Нафта», «Зберігання природного газу», «Трейдинг», «Роздрібний бізнес», «Нова енергія», «Теплоенергетика». Також окремо створено дивізіон «Технічне забезпечення», який централізовано відповідає за капітальні проекти, науково-дослідницьку діяльність та управління ланцюгами постачання.

Роботу бізнес-дивізіонів підтримують наскрізні корпоративні функції. Наразі в Групі їх п’ятнадцять: “Управління фінансами», «Юридичне забезпечення», «Безпека», «Управління людськими ресурсами», «HSE», «Етика та комплаєнс», «Стратегія та бізнес-аналітика», «Методологія та стандартизація бізнес-процесів», «Управління інтегрованими комунікаціями», «Управління проектами та ініціативами», «Управління ризиками», «Врегулювання проблемної заборгованості», «Управління інформаційними технологіями», «Взаємодія з органами влади та зацікавленими сторонами», «Управління закупівлями».

До складу Групи входять НАК «Нафтогаз України» (далі — Компанія), а також 7 акціонерних товариств, 9 дочірніх підприємств, 7 представництв та філій, що повністю належать Компанії, а також 5 товариств з часткою НАК “Нафтогаз України» у статутному капіталі від 40% до 100%. Окрім цього, Компанія володіє часткою акцій в 39 акціонерних товариствах з газопостачання та газифікації. Ми працюємо в усіх регіонах України, а також в Арабській Республіці Єгипет. При цьому Група має власні представництва в Туркменістані та Королівстві Бельгія.

Важливим пріоритетом для нас є дбайливе ставлення до довкілля,, а також підтримка місцевих громад у регіонах присутності. Окрему увагу ми приділяємо вирішенню загальнонаціональних проблем, таких як боротьба з пандемією COVID-19, відновлення соціальної інфраструктури, підтримка учасників ООС.

На початку 2021-го Група публічно представила нову корпоративну стратегію до 2025 року. Вона передбачає, що майбутнє Нафтогазу базуватиметься на трьох бізнес-платформах: «Газовий бізнес», «Постачання кінцевим споживачам» та «Низьковуглецеві бізнеси».

Наша місія: Бути двигуном модернізації та професіоналізму в енергетичному секторі України, інтегрованому з європейським ринком, забезпечуючи безпеку постачання енергії за конкурентними цінами, при цьому максимізуючи цінність національних ресурсів.

Наші цінності:

    ● Сміливість
    ● Відкритість
    ● Сумлінність
    ● Справедливість

Промовисті факти про нас:
Група Нафтогаз – найбільший платник податків в Україні. У 2020 році Група сплатила до державного бюджету 142 млрд грн, що становить близько 13% загальних доходів держави

Naftogaz is driving gas market reform in Ukraine