Постанова від 24 квітня 2020 р. № 328


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 квітня 2020 р. № 328

Київ

Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2019 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави


Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2019 році (далі — базовий норматив) господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств (далі — суб’єкти господарювання), у розмірі 50 відсотків.

Для акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” затвердити базовий норматив у розмірі 75 відсотків.

Для приватного акціонерного товариства “Укргідроенерго” та приватного акціонерного товариства “Національна енергетична компанія “Укренерго” затвердити базовий норматив у розмірі 30 відсотків.

Для акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” затвердити базовий норматив і розмір чистого прибутку, що відраховується на виплату дивідендів, у розмірі 95 відсотків.

2. Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства:

довести базовий норматив до суб’єктів управління корпоративними правами держави;

надавати роз’яснення з питань застосування базового нормативу.

3. Суб’єктам управління корпоративними правами держави у разі невиплати до 1 липня 2020 р. суб’єктом господарювання дивідендів до державного бюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2019 році вжити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб’єкта господарювання.

Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ