Нафтогаз повернув безпідставно сплачені Газпромом кошти за транзит

26.08.2014, 09:30:00

НАК «Нафтогаз України» не прийняла 10,54 млн. дол., перерахованих ВАТ «Газпром» як доплата за транзит російського газу територією України в липні, і повернула платіж відправникові.

Ситуація, що склалася, пов'язана з неузгодженістю між компаніями щодо визначення розміру ставки транзиту територією України. Раніше Газпром перерахував аванс за послуги з транзиту. Формула розрахунку транзитного тарифу враховує ціну газу, що поставляється російською компанією для України. За розрахунками Нафтогазу, аванс ще не був витрачений в повному обсязі.

«Нафтогаз вважає, що даний платіж був здійснений безпідставно, внаслідок чого він був повернений відправникові», — заявив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

З 16 червня 2014 р., коли російський монополіст припинив поставки газу для українських споживачів, об'єм транзиту газу з Росії територією України склав 11,6 млрд. куб. м.

З початку квітня російська сторона наполягає на зміні ціни газу для України від 268,5 дол./1000 куб.м до 486 дол./1000 куб.м газу. Українська сторона вважає односторонню зміну ціни на більш ніж 80% необґрунтованою.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»