Правління та його винагорода


Юрій Вітренко
Голова правління з 29 квітня 2021 року
Юрій Вітренко має багаторічний досвід роботи в енергетичному секторі та інвестиційному банкінгу. З грудня 2020-го до квітня 2021-го був виконуючим обов’язки міністра енергетики України. До призначення в міністерство шість років працював у НАК "Нафтогаз України": обіймав посади директора виконавчого (2018-2020), головного комерційного директора (2016-2018), директора з розвитку бізнесу (2014-2016). На цих позиціях займався реформуванням енергетичного сектору та забезпеченням енергетичної безпеки України.
Серед найважливіших досягнень Юрія Вітренка — успішні арбітражні справи проти російського Газпрому, а також диверсифікація джерел постачання природного газу, що дозволило Україні усунути критичну залежність від РФ. Ініціював та успішно реалізував проекти зі створення конкурентоспроможного газового ринку в Україні та його інтеграції до ринку ЄС.
Юрій Вітренко також був генеральним директором інвестиційної компанії Aya Capital та головним операційним директором Фонду приватних інвестицій Amstar Europe (дочірня компанія американської інвестиційної компанії AMSTAR (2008-2010). У 2005-2006 роках працював у Лондонському офісі інвестиційного банку Merrill Lynch.
Розпочав свою кар'єру в PricewaterhouseCoopers LLC (1998-2002) на посаді старшого консультанта у відділі управління консалтингом після закінчення Київського національного економічного університету.
Має ступінь МВА міжнародної школи бізнесу INSEAD (Франція, Сінгапур).

Маврікій Калугін
Член правління з вересня 2021 року
Маврікій Калугін народився у Ніколаєвську, Аляска, має 25-річний досвід роботи у нафтогазовій галузі по всьому світу, володіє глибокими компетенціями у сфері управління видобувними та сервісними компаніями, розробці нових родовищ та оптимізації виробництва на виснажених нафтових та газових родовищах. До приходу в НАК «Нафтогаз України» Маврікій Калугін протягом п’яти років працював у ПАТ «Укрнафта» на посадах радника голови правління, заступника голови правління, виконавчого віце-президента з видобутку та переробки. Нові підходи, запропоновані Маврікієм Калугіним, допомогли «Укрнафті» стабілізувати видобуток вуглеводнів попри невеликі обсяги інвестиційної програми.

Раніше Маврикій Калугін займав керівні посади в таких компаніях, як Petrofac, Cairn India, BP, TNK-BP, Occidental Petroleum, ConocoPhillips та ARCO. Освіту пан Калугін отримав в університеті Айдахо (США), є громадянином США.

Олена Бойченко
Член правління з вересня 2021 року
Директор з управління персоналом та соціальної політики НАК «Нафтогаз України».
Олена Бойченко має 16-річний досвід у сфері управління персоналом. Під час роботи в компаніях «великої четвірки» впровадила низку масштабних проектів у сфері трансформації функцій управління персоналом. Перед приходом до НАК «Нафтогаз України» обіймала посаду директора консалтингового напрямку Human Capital Advisory Services у компанії Deloitte Ukraine та консультувала міжнародні й українські компанії з різних галузей. Здобула ступінь магістра економічної теорії в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та Economics Education and Research Consortium.

Роман Чумак
Член правління з вересня 2021 року
Голова казначейських операцій Групи Нафтогаз – начальник казначейського департаменту НАК «Нафтогаз України».
Роман Чумак опікується налагодженням взаємовідносин підприємств Групи Нафтогаз з банками та фінансовими установами, залученням фінансування на вітчизняному та міжнародних фінансових ринках, короткостроковим плануванням та балансуванням ліквідності групи, здійснення операцій з цінними паперами та іншими казначейськими операціями Групи.
Роман – один з найдосвідченіших співробітників Нафтогазу. Вже понад дев’ятнадцять років він працює в Компанії на посадах від головного фахівця до директора департаменту. До цього працював у великих банківських установах та приватному бізнесі. Здобув повну вищу економічну освіту у Київському державному торговельно-економічному університеті. Кандидат економічних наук, магістр бізнес-адміністрування.

Владислав Воловик
Член правління з вересня 2021 року
Радник Голови правління НАК «Нафтогаз України».
До призначення членом правління Владислав Воловик очолював філію НАК «Нафтогаз України» «Центр метрології та газорозподільчих систем», працював на посаді заступника директора Дочірньої компанії «Газ України».
До цього займався юридичною практикою в галузях цивільного, корпоративного, господарського та податкового права. Здійснював адвокатську діяльність з 2001 року.
Займався науковою та викладацькою діяльністю.
Кандидат юридичних наук. Має біля 20 наукових публікацій, в тому числі у науково-практичному коментарі Цивільного кодексу України, Енциклопедії цивільного права.