Наглядова рада


Клер Споттісвуд
Голова наглядової ради
До призначення членом Наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд очолювала міжнародну консалтингову компанію з питань газового сектора Gas Strategies, в якій продовжує обіймати посаду невиконавчого директора. Має визначний досвід роботи в газовому секторі, була головою Регуляторного органу Великої Британії з питань газопостачання (Ofgas) протягом 1993-1998 рр., коли відбулися поділ компанії British Gas і лібералізація ринку газу у Великій Британії.
Протягом останніх 20 років набула суттєвого досвіду на посаді незалежного директора в публічних і непублічних компаніях. Працювала економістом у Королівській скарбниці, яка виконує роль міністерства економіки та фінансів Великої Британії, викладала у Лондонській школі бізнесу, визначала та здійснювала управління інтересами приватного сектора.
Клер Споттісвуд здобула ступінь магістра з економіки в Єльському університеті та ступінь магістра з математики та економіки у Кембриджському університеті. Кваліфікації Клер на посаді члена Наглядової ради включають її значний досвід роботи на керівних посадах у виконавчих органах, у сферах регулювання та корпоративного врядування, а також на рівні рад директорів у суміжних з нафтогазовою галузях.
Також підтримує тісні відносини з впливовими урядовими, науковими та галузевими лідерами.

Заява про відповідність критеріям незалежності

* * *
Юлія Ковалів
Заступник голови наглядової ради
Юлія Ковалів має майже десятирічний досвід на керівних посадах в енергетичному секторі та державному управлінні. До державної служби працювала у приватному секторі, в українських та міжнародних компаніях.
Обіймала посаду заступника керівника Офісу Президента України (2019-2020 рр.) та очолювала Офіс Національної інвестиційної ради України (2017-2019 рр.).
Також працювала першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі України, на цій посаді опікувалась реформою державних підприємств, відповідала за політику у сфері інвестицій (2015-2016 рр.).
Юлія Ковалів була також Головою Наглядової ради НАК “Нафтогаз України” (2016-2017 рр.) і членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (2014-2015 рр.).

* * *

Бруно Лескуа
Член наглядової ради
Обіймав керівні посади у французькому енергетичному секторі, зокрема відповідав за діяльність АЕС і всі напрямки міжнародної діяльності в одній з найбільших енергокомпаній світу Electricite de France (EDF).
Як колишній член виконавчого комітету EDF має багатий досвід у газовому секторі: контролював газову діяльність групи та обіймав посаду виконавчого директора італійської компанії EDISON, яка входить до групи EDF.
За останні два десятиліття брав участь у реалізації масштабних угод і проектів у секторі електроенергетики та газу в Європі, а також зробив надзвичайний внесок у стратегічну трансформацію та інтернаціоналізацію діяльності EDF.
Має надзвичайно глибоке розуміння ключових питань, які регулюють трансформацію енергетичного сектора в Європі: анбандлінг, зобов’язання у сфері зміни клімату тощо.

Заява про відповідність критеріям незалежності


* * *
Людо Ван дер Хейден
Член наглядової ради
Людо Ван дер Хейден – директор-засновник Ініціативи INSEAD з корпоративного врядування та співголова Міжнародної директорської програми та Програми сучасного врядування в банківській сфері. Читає лекції з урядування, лідерства, командної роботи, добросовісної практики в бізнесі та суспільстві, інноваційної діяльності.
До роботи в INSEAD викладав у Єльському університеті (1980-1988 рр.) і в Гарвардському університеті (1978-1980 рр.). Здобув вищу інженерно-технічну освіту за спеціальністю “Прикладна математика” в Лувенському католицькому університеті та докторський ступінь у Єльському університеті. Обіймав посаду співдекана INSEAD (1990-1995 рр.) і директора Центру INSEAD у Лейпцигу (1994-1999 рр.).
Наразі є головою ради директорів компанії Seisquare (розробник програмного забезпечення для оцінки запасів природних ресурсів) і членом консультативної ради компанії Bencis Capital Partners.

Заява про відповідность критеріям незалежності

* * *
Наталія Бойко
Член наглядової ради
До обрання членом Наглядової ради Нафтогазу Наталія Бойко обіймала посаду заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції. Має досвід координації проектів з гармонізації українського енергетичного законодавства із законодавством ЄС і роботи з міжнародними фінансовими організаціями та іншими стейкхолдерами. Працювала консультантом з юридичних та енергетичних питань у державному і приватному секторах. Крім роботи в Наглядовій раді Нафтогазу, Наталія Бойко також є членом Комітету із сталої енергетики Європейської економічної комісії ООН.

* * *
Юлія Свириденко
Член наглядової ради
Юлія Свириденко має тривалий досвід роботи у сфері державного управління. До державної служби працювала у приватному секторі, а з 2015 року обіймала керівні посади у Чернігівській обласній державній адміністрації. Так, вона очолювала Департамент економічного розвитку, була першим заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації, з липня по грудень 2018 року виконувала обов’язки голови обласної державної адміністрації.
У вересні 2019 року призначена на посаду заступника Міністра, а з липня 2020 року – першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 22 грудня 2020 року призначена Заступником Керівника Офісу Президента України.


* * *
Винагорода членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України»:

У 2019 році на забезпечення роботи наглядової ради Компанія витратила 34,9 млн грн.
З них:

29,4 млн грн — оплата послуг членів наглядової ради;

5,5 млн грн — відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням ними наглядових функцій, які включають витрати, понесені компанією для забезпечення страхування відповідальності цих посадових осіб після їхнього обрання.


* * *
Марія Сухан
Корпоративний секретар
Марія Сухан відповідає за забезпечення роботи Наглядової ради та її комітетів, взаємодію органів управління Компанії між собою, а також відносини Наглядової ради і Компанії з акціонером та іншими зовнішніми стейкхолдерами.
Має більш ніж 20-річний досвід юридичної практики в міжнародних компаніях зі спеціалізацією на корпоративному, комерційному та банківському праві, у питаннях корпоративного врядування, управління ризиками та комплаєнсу.
Саме її у 2016 році було обрано корпоративним секретарем першої незалежної Наглядової ради Нафтогазу, і вона започаткувала її роботу, включно із забезпеченням діяльності комітетів Наглядової ради.
До Нафтогазу Марія Сухан, колишній локальний партнер практики Corporate/M&A українського офісу міжнародної юридичної фірми Schoenherr, прийшла на початку 2015 року та очолила напрям загальноправової роботи в юридичному департаменті Компанії.
Свою кар’єру розпочала в юридичній фірмі Proxen, де допомагала старшим юристам консультувати клієнтів з комерційного, інвестиційного та корпоративного права, продовживши її в українському офісі міжнародної аудиторської компанії KPMG.
Освіту юриста-міжнародника здобула в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.