Менеджери вищої ланки


Олена Бойченко
Директор з управління персоналом та соціальної політики НАК «Нафтогаз України»
Олена Бойченко має 16-річний досвід у сфері управління персоналом. Під час роботи в компаніях «великої четвірки» впровадила низку масштабних проектів у сфері трансформації функцій управління персоналом.
Перед приходом до Нафтогазу обіймала посаду Директора консалтингового напрямку Human Capital Advisory Services у компанії «Делойт» в Україні та консультувала міжнародні та українські компанії з різних галузей.
Має ступінь магістра економічної теорії в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».


Максим Білявський
Директор з інтегрованих комунікацій

Відповідає за реалізацію зовнішньої і внутрішньої комунікаційної політики групи Нафтогаз, а також виконує функцію Речника НАК.

Має понад десять років досвіду роботи на різних посадах у нафтогазовій галузі. Розпочав свою кар’єру в сфері експлуатації та диспетчеризації магістральних газопроводів. Пізніше очолював напрямок зв’язків з громадськістю в АТ «Укртрансгаз», обіймав позиції директора з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України» та радника Міністра енергетики і вугільної промисловості.

До моменту призначення працював провідним експертом Українського інституту економічних та політичних досліджень ім.О.Разумкова.

Має науковий ступінь кандидата технічних наук, був запрошеним спікером Університету Миколи Коперніка в Торуні (Польща), Школи національної безпеки ім.Ейзенхауера при Національному університеті оборони (США).

Володіє українською, англійською та російською мовами.


Віталій Щербенко
Директор з енергоефективності та управління майном Групи Нафтогаз
Забезпечує організацію та планування програм групи Нафтогаз у сфері капітальних інвестицій та непрофільних активів.

Керує процесами залучення інвестицій в проекти, пов’язані з використанням енергозберігаючих технологій, зменшенням втрат і витрат природного газу, збільшенням частини використання відновлюваних джерел енергії.

Відповідає за організацію та здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, координує кадрову політику, питання соціальної сфери та матеріально-технічного забезпечення в компанії.

Має більш ніж 20-річний досвід роботи на керівних посадах.

Отримав освіту економіста у Київському національному економічному університеті.​


Віктор Заєць
Директор з охорони праці, екологічної та виробничої безпеки Групи Нафтогаз

Відповідає за стратегію з питань охорони праці, довкілля, виробничої безпеки (далі – ОПДБ), реалізацію планів та оцінку ризиків у сфері ОПДБ у контексті загальної стратегії господарської діяльності Групи Нафтогаз.

Координує створення і впровадження політики та плану дій, необхідних для реалізації стратегії з ОПДБ, включно зі зниженням ризиків виробничого травматизму, виникнення аварій, надзвичайних ситуацій та інших інцидентів у компаніях Групи Нафтогаз, зокрема тих, що ведуть до значних правових наслідків.

Віктор Заєць має великий досвід роботи у нафтогазовій галузі. Розпочав кар'єру в 1997 році в Українському НДІ природних газів, пізніше працював в НДІ нафтогазової промисловості, де реалізовував масштабні проекти з впровадження сучасних технологій на об'єктах видобутку нафти і газу та підземного зберігання газу.

Працює у Нафтогазі з 2009 року. На різних етапах своєї кар’єри відповідав за обґрунтування перспектив розвитку та впровадження передових технологій на об’єктах видобутку нафти і газу та підземного зберігання газу, розроблення нових технологічних і технічних рішень задля підвищення ефективності розробки родовищ та експлуатації ПСГ України, створення нормативної документації з питань ОПДБ, залучення інвестицій до проектів, пов’язаних з безпекою праці та екологізацією виробництв.

У 1997 році закінчив Харківський державний університет за спеціальністю «Геологія» та у 2000 році – Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу за спеціальністю «Видобуток нафти і газу». У 2020 році отримав ступінь MBA в Київській школі економіки.

Має науковий ступінь кандидата технічних наук (PhD), член-кореспондент Української нафтогазової академії та Академії гірничих наук України. Автор понад 25 наукових статей, опублікованих у провідних виданнях нафтогазової галузі України, 15 патентів на винаходи (корисні моделі).

Ольга Бородіна
Директор з закупівель Групи Нафтогаз

Ольга очолює функцію управління закупівлями Групи Нафтогаз та відповідає за Стратегію закупівель Групи Нафтогаз, створення цінності для Групи Нафтогаз шляхом оптимального розміщення замовлень юридичних осіб Групи під час закупівель на ринку товарів, робіт та послуг, а також забезпечення раціонального та неупередженого процесу закупівель і управління контрактами в Групі Нафтогаз.

Ольга – громадянка Нідерландів. Ольга має великий досвід роботи в міжнародних нафтових і газових проектах, зокрема, в сфері укладання контрактів і здійснення закупівель, управління активами спільних підприємств та укладання комерційних угод.

До приходу в Групу Нафтогаз близько 20 років працювала в Групі компаній Royal Dutch Shell, зокрема на позиції віце-президента Shell Sahalin у Shell Exploration & Production Services BV.

Здобула ступінь магістра ділового адміністрування (МВА) в Chicago Booth School of Business, University of Chicago, США.


Юлія Андрусів
Директор з питань етики та комплаєнсу

Очолює корпоративну функцію «Етика та комплаєнс» в Групі Нафтогаз.

Юлія має більше 13 років досвіду в галузі юриспруденції. Протягом цього часу займала позиції члена правління та виконавчого комітету в міжнародних компаніях, де відповідала за правові питання, комплаєнс та корпоративне управління. Практикувала право в міжнародній юридичній фірмі Baker & McKenzie (київському та чиказькому офісах).

Досліджувала боротьбу з корупцією в Україні в Chatham House (Royal Institute of International Affairs) в Британії.

Юридичну освіту здобула в Львівському державному університеті ім. Івана Франка та John Marshall Law School в США. Крім того, отримала ступінь магістра в London Business School в Британії (Sloane Masters in Leadership and Strategy).

Має статус адвоката в Україні та Штаті Нью Йорк (США).


Марина Квашніна
Директор з інформаційних технологій

Відповідає за діджиталізацію Групи Нафтогаз.

Марина має більше 20 років досвіду у сфері ІТ та розвитку бізнесу у провідних українських та міжнародних компаніях. Розпочинала кар’єру в галузі фінансів, створила і розвинула проект національної аптечної мережі «Аптека Доброго дня». Очолювала Центр галузевої експертизи ПриватБанку, працювала директором з розвитку бізнесу, членом правління Дельта Банку. Як управляючий партнер компанії Edenlab, зокрема реалізувала проект eHealth – національну медичну систему для уряду України.

З 2019 року – Член Наглядової ради Moldova Agroindbank. Марина також є директором Нафтогаз Цифрові Технології – першої інсорсінгової ІТ-компанії в державному секторі, що займається уніфікацією та автоматизацією бізнес-процесів Групи Нафтогаз.

Отримала освіту економіста у Харківському політехнічному інституті (НТУ «ХПІ»). Закінчила School for Strategy Architects у Києво-Могилянській бізнес-школі, випускниця Aspen Ukraine.

Олена Тихомирова
Директор внутрішнього аудиту

Відповідає за управління функцією внутрішнього аудиту Групи Нафтогаз, місією якої є збільшення та збереження вартості організації шляхом надання ризик-орієнтованих та об’єктивних аудиторських послуг, консультацій та компетентних висновків.

Має більш ніж п’ятнадцять років досвіду роботи в сфері внутрішнього аудиту та фінансів, зокрема очолювала відділ внутрішнього аудиту в «Прокредит Банку» та відповідний департамент в «Приватбанку». Олена успішно впровадила кілька проектів з трансформації функції внутрішнього аудиту від виключно ревізійних перевірок до ризик-орієнтованого аудиту.

В Групі Нафтогаз працює з березня 2020 року. Функція внутрішнього аудиту Групи Нафтогаз отримала зовнішнє незалежне підтвердження відповідності міжнародним стандартам професійної практики внутрішнього аудиту та кодексу етики Інституту внутрішніх аудиторів.

Освіту за фахом «Міжнародна економіка» Олена здобула в Маріупольському гуманітарному інституті Донецького національного університету. В 2011-2013 роках підвищувала кваліфікацію в ПроКредит Академії для керівників в Німеччині, в 2017 році здобула міжнародну сертифікацію CIA (сертифікований внутрішній аудитор) в Інституті внутрішніх аудиторів США.