Засідання Науково-технічної ради, 2017 рік


26 жовтня 2017 року

У рамках 20-ї міжнародної конференції “Нафтогазовий комплекс України на шляху реформування, модернізації та розвитку“ (24-26 жовтня 2017р.) 26 жовтня 2017 р. відбувся науково-практичний семінар “Сучасні підходи та технології видобування і підвищення продуктивності свердловин та енергозбереження, енергоефективності нафтогазових процесів, та освоєння альтернативних енергетичних ресурсів на об’єктах нафтогазової інфраструктури” за участю членів науково-технічної ради Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” спільно з представниками від канадських компаній.З вітальним словом до учасників семінару звернувся голова Секретаріату науково-технічної ради НАК «Нафтогаз України» Олександр Ковалко та Paul Ferensowicz, Branch Executive Lead Alberta Energy Regulator. На семінарі президенти канадських компаній Innopipe, An OilPro Company, Shelton Canada Corp., Valard Construction LP презентували діяльність своїх компаній, досвід реалізації проектів з видобутку в Україні, та запросили до співпраці представників українських компаній і наукових установ. Заступником директора ДП “Науканафтогаз” Миколою Гундою представлено презентації Політики науково-технічного розвитку Групи Нафтогаз України та Сучасні технологічні рішення – основа для швидкого нарощування видобутку вуглеводнів. З сучасними підходами до проведення геологорозвідувальних робіт в ПАТ “Укргазвидобування” виступили від ПАТ “Укргазвидобування” головний геолог Михайло Мачужак та заступник директора з питань геології Григорій Кашуба. Заслухано представників від ІФНТУНГ, ПолтНТУ, ДП “УКРНАУКАГЕОЦЕНТР”, ТОВ НВП “Енертекс”, ПАТ “Укртранснафта”, ПрАТ “Турбогаз”, ДП НВКГ “Зоря – Машпроект”, ТОВ НВП “Укргазгеоавтоматика” та інші. з презентаціями щодо сучасних підходів та технологій видобування і підвищення продуктивності свердловин, енергозбереження, енергоефективності нафтогазових процесів, та освоєння альтернативних енергетичних ресурсів на об’єктах нафтогазової інфраструктури.
Впродовж засідання учасники проводили активні дискусії з доповідачами.

За результатами проведення семінару було прийнято наступні рішення:

1. Взяти до відома інформацію представників канадських компаній про співробітництво та можливості надання інжинірингових послуг у нафтогазовій галузі.

2. Відмітити актуальність та інноваційну спрямованість сучасних підходів до проведення ГРР в ПАТ "Укргазвидобування", вдосконалення технологій та обладнання для забезпечення ефективності процесів видобутку і вимірювання вуглеводнів, застосування високоефективних технологій та обладнання в реалізації проектів модернізації об’єктів нафтогазової інфраструктури.

3. Рекомендувати ПАТ “Укргазвидобування”, ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”, ПАТ “Укртранснафта”, ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз” дотримуватися вимог міжнародних та європейських стандартів і застосовувати кращі практики у виробничій діяльності, а також здійсненні заходів з переоснащення виробництв сучасними ресурсозберігаючими обладнанням та ефективними доступними технолоґіями на всіх етапах виробничого процесу.

3. Рекомендувати ПАТ “Укргазвидобування”, ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”, ПАТ “Укртранснафта”, ПАТ “ДАТ “Чорноморнафтогаз” та ДП “Науканафтогаз” розглянути питання можливої співпраці з канадськими компаніями.

4.Рекомендувати ПАТ “Укргазвидобування” разом із Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу розглянути питання доцільності розроблення програми конвертації дизельних силових приводів на об’єктах нафтогазової інфраструктури на дешевші альтернативні палива з метою економії паливно-мастильних матеріалів.

4. Рекомендувати ПАТ “Укргазвидобування”, ПАТ “УКРТРАНСГАЗ” разом з ПрАТ “Турбогаз” розглянути питання доцільності розроблення програми впровадження Детандер Генераторних Установок на об’єктах ГТС України.

5. Рекомендувати підприємствам надавати інформацію про свою діяльність на адресу ДП "Науканафтогаз" (поштову та/або веб сайт http://www.naukanaftogaz.com (розділ новини)) для подальшого її внесення до "Інформаційного каталогу для вибору та використання сучасних техніко-технологічних рішень у нафтогазовій галузі".

Більш детально ознайомитися з компаніями, які взяли участь у заході з доповідями можна за цими посиланнями:

ПАТ «Укргазвидобування»http://ugv.com.ua/office@ugv.com.ua
ПАТ «Уктранснафта»https://www.ukrtransnafta.com/ office @ukrtransnafta.com
ДП «Науканафтогаз»http://www.naukanaftogaz.com/info@naukanaftogaz.com
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газуhttps://www.nung.edu.ua/rector@nung.edu.ua
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюкаpntu.edu.uavstup@ pntu.edu.ua
ДП “УКРНАУКАГЕОЦЕНТР”http://geocenter.pp.uapoltava@ukr.net
ПрАТ “Турбогаз”www.turbogaz.com.uaturbogaz@ukr.net
oao@turbogaz.kharkov-ua.com
ДП НВКГ “Зоря – Машпроект”http://zmturbines.comoffice@zorya.com.ua
ТОВ-НВП "Укргазгеоавтоматика"https://geonorma.com.ua/market@geonorma.com.ua
Alberta Energy Regulatorwww.aer.cainquiries@aer.ca
Innopipe, An OilPro Companyhttps:// oilpro.cainfo@ oilpro.ca
Shelton Canada CorpSheltonpetroleum.comsheltoncdn@look.ca
Valard Construction LP www.valard.comCorpcomm@valard.com

5 вересня 2017 року

Напередодні професійного свята – Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, 5 вересня 2017 року у приміщенні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відбулося розширене засідання Науково-технічної ради за темою «Застосування інноваційних технологій при спорудженні свердловин на родовищах». Серед присутніх фахівців захід відвідали представники провідних вітчизняних профільних підприємств (ПАТ «Укргазвидобування», ДАТ «Чорноморнафтогаз», ТОВ «НТП «Бурова техніка», ТОВ «КУБ-ГАЗ», ПАТ «УКРНАФТА» та інші), а також офісу транснаціональної корпорації Siemens в Україні.Під час засідання були підняті питання щодо використання сучасних методів буріння глибоких свердловин на родовищах України, відновлення ліквідованих свердловин, автоматизації технологічних процесів на родовищах та актуальних розробок у створенні бурових розчинів тощо. Також був обговорений поточний стан і перспективи нормування та стандартизації технологічних процесів будівництва свердловин на нафту і газ.ДП «Науканафтогаз» було презентовано Електронний каталог сучасних техніко-технологічних рішень у нафтогазовому комплексі. Каталог розглядається як сучасна інформаційно-довідкова електронна платформа для покращення знань про техніку, технології та матеріали під час формування проектних, техніко-технологічних рішень і планів їх закупівель. Вітчизняним та провідним зарубіжним підприємствам та компаніям рекомендовано надавати інформацію про матеріали, обладнання та послуги для нафтогазового сектору України для подальшого розміщення в електронному каталозі.

Враховуючи постійно зростаючі вимоги до якості виконання бурових робіт, підготовка, підвищення кваліфікації та міжнародна сертифікація фахівців стає необхідною умовою реалізації виконання завдань збільшення видобутку вуглеводнів в Україні. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ) готовий до тісної співпраці з усіма підприємствами НАК «Нафтогаз України» в рамках створеного тренажерного бурового центру, що сприяє підвищенню кваліфікації та міжнародній сертифікації працівників нафтогазової галузі згідно зі стандартами International Well Control Forum – IWCF. ІФНТУНГ вніс пропозиції щодо налагодження співпраці із видобувними компаніями для проведення робіт по відновленню програмного забезпечення та модернізації технічних елементів тренажера-імітатора DRILLSIM 5000.
22 серпня 2017 року

Засідання НТР з розгляду питань щодо вимог до проектів облаштування родовищ вуглеводнів, об’єктів газотранспортної інфраструктури та підземного зберігання газу22 серпня 2017 року у приміщенні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відбулося розширене засідання Науково-технічної ради з розгляду питань щодо вимог до проектів облаштування родовищ вуглеводнів, об’єктів газотранспортної інфраструктури та підземного зберігання газу, у відповідності до національних, міжнародних та європейських стандартів тощо .

У засіданні взяли участь провідні вітчизняні підприємства з проектування, будівництва та виготовлення обладнання ГТС (ПАТ «ІВП «ВНІПІТРАНСГАЗ», Інститут промислової екології, ПАТ «Укргазпроект», ПАТ «УкрНДІінжпроект», ПАТ «Сумське машинобудівне НВО», та інші).Під час засідання були обговорені питання щодо зобов’язання України дотримуватися екологічних директив ЄС, поточного стану і перспектив нормування та стандартизації в частині будівництва нафтогазових об’єктів та вдосконалення екологічних характеристик газотурбінних компресорних агрегатів при використанні систем каталітичного очищення вихлопних газів. Учасники Науково-технічної ради висловили занепокоєння проблематикою у сфері проектування об’єктів газотранспортної інфраструктури. Проектно-вишукувальним організаціям було рекомендовано здійснювати проведення інженерно-будівельного проектування з урахуванням вимог міжнародних та європейських стандартів та кращих практик.


12 липня 2017 року

Засідання НТР з питаннь ефективності застосування новітніх технологій при проведенні геологорозвідувальних робіт

12 липня 2017 року у приміщенні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» відбулося розширене засідання Науково-технічної ради, на якому розглянуто питання ефективності застосування новітніх технологій при проведенні геологорозвідувальних робіт (сейсморозвідка за технологією 3D, гравірозвідка, магніторозвідка, електророзвідка, геохімічні дослідження, радіо-тепловізорна технологія тощо).

Окрім постійних членів НТР, у заході також взяли участь представники міжнародних (РУП ПО «Белоруснефть», Cadogan Petroleum Plc, ТОВ «ЕСКО-ПІВНІЧ») та вітчизняних (ПАТ «Укргазвидобування», ТОВ «Вікоіл ЛТД», ТОВ «ГЕОЮНІТ» та інші ) профільних видобувних компаній, наукових установ та закладів, а також делегати від Посольства Королівства Норвегії в Україні, канадсько-української та норвезько-української торгово-промислових палат.

Впродовж засідання учасники виступали з доповідями, проводили активні дискусії з порушених питань, а саме: відповідність до вимог міжнародних та європейських стандартів у проведенні робіт з пошуку і розвідки покладів вуглеводнів; розвиток власного потенціалу видобутку енергетичних ресурсів та залучення інвестицій в галузь; недискримінації участі всіх зацікавлених сторін при закупівлі послуг з виконання геологорозвідувальних робіт; необхідності проведення постійного моніторингу застосування сучасних технологій та обладнання під час проведення робіт з пошуку і розвідки покладів вуглеводнів для досягнення отримання якісних результатів. З метою вивчення кращих практик проведення сейсморозвідувальних робіт та застосування інших додаткових геофізичних методів, у тому числі геохімічних, біолокаційних та інших досліджень, акцентовано увагу на необхідності встановлення більш тісної співпраці з провідними світовими компаніями, використовуючи можливості посольств та торгово-промислових палат.

Наголошено на тому, що сейсморозвідувальні роботи є основним методом розвідувальної геофізики, що використовується для пошуку і розвідки родовищ нафти і газу. Проведення сейсморозвідувальних робіт різного ступеню детальності передбачено галузевим стандартом ГСТУ 41-00032626-00-011-99 «Етапи і стадії геологорозвідувальних робіт на нафту і газ», а також іншими нормативними документами , у тому числі затвердженими ДКЗ України. Разом з тим, складні поверхневі та геологічні умови, фізичні та технологічні обмеження методів пошуків вуглеводнів, у тому числі і сейсморозвідувальних робіт, не завжди дозволяють за їх результатами однозначно вирішити складні пошуково-розвідувальні геологічні задачі. Приймаючи до уваги цей недолік згаданими нормативними документами передбачено, за потреби, проведення додаткових геофізичних методів, а також геохімічні, біолокаційні та інші дослідження та їх комплексування. Такі додаткові методи та дослідження є допоміжними заходами, що спрямовані на підвищення точності прогнозування нафтогазоносності геологічного розрізу за даними сейсморозвідки.

За результатами проведення засідання було прийнято наступні рішення:

1. Якість проведення робіт з пошуку і розвідки покладів вуглеводнів та отриманих результатів повинні відповідати вимогам міжнародних та європейських стандартів та кращих практик.
2. Постійно проводити моніторинг застосування сучасних світових технологій та технік під час проведення робіт з пошуку і розвідки покладів вуглеводнів, здійснювати порівняння з фактично отриманими результатами та надавати рекомендації щодо їх використання.
3. Сейсморозвідувальні методи досліджень є ключовими геофізичними методами під час проведення геологорозвідувальних робіт на нафту та газ. За їх результатами обґрунтовуються обсяги пошукового та розвідувального буріння.
4. Нарощування видобутку вуглеводнів, на сьогодні, можливе за рахунок пошуку та освоєння нових неантиклінальних типів пасток, що потребує застосування новітніх більш складних методик сейсморозвідувальних робіт.
5. При здійсненні робіт з пошуку і розвідки покладів вуглеводнів в складних геологічних та поверхневих умовах доцільно розглядати додаткове застосування інших геофізичних методів (у тому числі: гравірозвідки, магніторозвідки, електророзвідки, геохімічні дослідження, радіо-тепловізійної технології тощо) та їх комплексування в залежності від завдань, які ставляться перед дослідженнями.
6. Рекомендувати ДП «Науканафтогаз» продовжувати розвивати та наповнювати геолого-геофізичною інформацією бази даних.
7. Рекомендувати ПАТ «Укргазвидобування» та ДП «Науканафтогаз» внести пропозиції щодо перегляду галузевого стандарту ГСТУ 41-00032626-00-011-99.
8. Рекомендувати ПАТ «Укргазвидобування» разом із базовими навчальними закладами (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу) розробити і затвердити програму підготовки та перепідготовки кадрів на 2017-2020 рр. з метою розвитку високопрофесійного кадрового потенціалу.


Більш детально ознайомитися з доповідями та презентаціями учасників розширеного засідання Науково-технічної ради НАК «Нафтогаз України» можна за цими посиланнями:
Норвезько -Українська Торгова палатаhttp://nucc.no/post@nucc.no
Посольство Королівства Норвегіїhttps://www.norway.no/en/ukraine/projectkyiv@mfa.no
Канадсько -Українська Торгова палатаhttp://www.cucc.ca ukraine@cucc.ca
ПАТ «Укргазвидобування»http://ugv.com.ua/office@ugv.com.ua
ПАТ «Укрнафта»https://www.ukrnafta.com/info@ukrnafta.com
ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»http://utg.ua/forletter@utg.ua
ДП «Науканафтогаз»http://www.naukanaftogaz.com/info@naukanaftogaz.com
Київський національний університет імені Тараса Шевченкаhttp://www.univ.kiev.ua/office.chief@univ.net.ua
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газуhttps://www.nung.edu.ua/rector@nung.edu.ua
Український державний геологорозвідувальний інститутhttp://ukrdgri.gov.ua/uk/ukrdgri@ukrdgri.gov.ua
Інститут геологічних наук НАН Україниhttp://igs-nas.org.ua/Havryliuk.R@nas.gov.ua
Державне геологічне підприємство «Укргеофізика»http://www.ukrgeofizika.kiev.ua/info@ukrgeofizika.kiev.ua
РУП ПО «Белоруснефть»http://www.belorusneft.bycontact@beloil.by
ТОВ «ЕСКО-ПІВНІЧ»http://esco-pivnich.cominfo@esco-pivnich.com
Інститут геофізики НАН України http://www.igph.kiev.uaearth@igph.kiev.ua
ТОВ «ГЕОЮНІТ»https://geoyunit.prom.uaoffice@geounit.com.ua
ГК «ГеоАльянс»http://geo-alliance.com.ua/uk/company@geo-alliance.com.ua
Смарт Энерджи ОООhttps://smart-energy.com.ua/ua/info@smart-holding.com
ДЕПРОІЛ ЛТДhttp://www.deproil.comntk.deproil.ltd@gmail.com
Спеціальний центр аерокосмічних технологій «Центавр»http://www.tsentavr.comtsentavr.ua@gmail.com
Cadogan Petroleum Plchttp://www.cadoganpetroleum.com/info@cadoganpetroleum.com
ТОВ «Вікоіл ЛТД»http://www.vikoil.com/reception@vikoil.net
ТОВ «Бренд-Вік ЛТД»http://www.brend-vikltd.com/ua/office@brend-vikltd.com
TetraSeis Inkhttp://www.tetraseis.com/info@tetraseis.com
ТОВ «Перша Українська газонафтова Компанія» 1uguc@ukr.net
ТОВ «Компанія АСД» 2322861@I.ua
ТОВ «СИСТЕМОЙЛІНЖЕНЕРИНГ» sistemoil2015@ukr.net