Аналітичні панелі (дашборди)


Група Нафтогаз реалізує природний газ власного видобутку та імпортований газ для потреб населення, бізнесу та сфери теплоенергетики.
Реалізація природного газу компаніями Групи Нафтогаз регулюється Законом України «Про ринок природного газу» та Постановою Кабінету Міністрів України №867 від 19.10.2018 (зі змінами).

Станом на 01.08.2020, постачанням природного газу для побутових споживачів (населення), малого та середнього бізнесу займається ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Постачання природного газу в рамках механізму спецобов’язків (ПСО) для виробників тепла для населення здійснює НАК «Нафтогаз України».

Постачання природного газу компаніям-постачальникам природного газу для потреб населення (газзбути) та промисловим споживачам здійснює ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг».

Також до Групи Нафтогаз входить АТ «Укртрансгаз» оператор підземних сховищ газу (ПСГ) в України.

Щоб проілюструвати тенденції на ринку газу, Нафтогаз оприлюднює дашборди «Ціни на природний газ» та «Запаси газу в ПСГ Європи».

  • Дашборд «Ціни на природний газ» розкриває інформацію стосовно продажу газу компаніями Групи Нафтогаз:

  - ціна газу за режиму ПСО (для населення — до 01.08.2020, для ТКЕ — до 01.05.2021);

  - ціна газу для нерегульованого сегменту (бізнес — з 01.10.2015, населення — з 01.08.2020)

  - ціна для бізнесу;

  - торги газом на Українській енергетичній біржі (УЕБ)

  • Дашборд «Запаси газу в ПСГ Європи» розкриває інформацію про обсяги газу, що зберігається у сховищах газу Європейського Союзу, за даними AGSI+.
У розгорнутому вигляді дашборди дозволяють відсортувати інформацію за категоріями (період, постачальник, торговий майданчик).

Ціни на природний газ
Дані: Нафтогаз, УЕБ

Запаси газу в ПСГ Європи
Дані: AGSI+.

Оперативні добові дані про обсяги видобутку, імпорту, транзиту і зберігання газуДані: АТ «Укртрансгаз» та ТОВ «Оператор ГТС України»


Аналітичний дашборд по ринку електроенергії УкраїниДані: Оператор ринку, Портал відкритих даних