Актуальні релізи

Повідомлення наглядової ради НАК «Нафтогаз України»
 

Наглядова рада (надалі – «Рада») НАК «Нафтогаз України» (надалі – «Нафтогаз», або «Компанія»), що нещодавно призначена та діє за мандатом уряду України, розробила основу для проведення процедури відбору на посаду Голови правління (надалі – «СЕО») Компанії, щоб забезпечити управління Компанією у відповідності з Керівними принципами ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності (надалі – «Керівні принципи ОЕСР»). Ці принципи передбачають необхідність застосування прозорих і відкритих процедур для призначення членів виконавчого органу та те, що Рада має повноваження для їх призначення.


Рада обізнана, що уряд України, через необхідність, здійснив призначення СЕО до того, як була обрана чинна Рада. Наразі, коли Рада призначена, із метою виконання її управлінських обов’язків, вона вирішила, що проведе відкриту процедуру відбору на посаду СЕО.


Рада також усвідомлює особливі обставини, що склалися в Україні, зокрема військову ситуацію та першочергове завдання із забезпечення та підтримання енергетичної безпеки, включно з постачанням газу для економіки України. Рада, у межах свого мандату, також відзначає інтереси інших зацікавлених сторін, включаючи тих, які надають фінансування Компанії та українському народу. Рада також свідома, що для виконання своєї основної місії Компанія потребує стабільності у своїй діяльності та керівництві.


Рада має намір виконувати свої обовʼязки, володіючи достатніми знаннями про Компанію, щоб мудро втілювати свою місію, та належним чином оцінить прийнятність часу, коли буде проведено відкритий та прозорий процес призначення СЕО. У зв’язку з цим, Рада не буде проводити конкурс на посаду СЕО Нафтогазу найближчим часом, однак початок конкурсу не буде надмірно відтерміновано.

Рада проводитиме процедуру відбору у визначений нею час, після встановлення, що ключові умови щодо стабільності Компанії та її внеску в економіку України дотримано, зокрема щодо виконання Компанією завдань із забезпечення постачання природного газу протягом наступного опалювального сезону. Під час визначення Радою часу проведення конкурсу, вона також візьме до уваги воєнну ситуацію в Україні та врахує позиції уряду України та інших відповідних зацікавлених сторін. Рада підтверджує, що вона вживатиме цих дій у найкращих інтересах Нафтогазу, як вимагається Керівними принципами ОЕСР.

До того часу, як Рада проведе процедуру відбору СЕО, Олексій Чернишов очолюватиме НАК «Нафтогаз України» із повною підтримкою Ради. Коли конкурсна процедура розпочнеться, Рада вітатиме зовнішніх кандидатів, а також розраховує, що пан Чернишов буде серед тих, хто подасть свою кандидатуру на посаду СЕО.

Олексій Чернишов, голова правління НАК «Нафтогаз України», зазначив: «Я поділяю відданість наглядової ради Керівним принципам ОЕСР та переконаний, що ці принципи будуть основою довгостроково успіху нашої Компанії».


Ентоні Маріно, голова наглядової ради, прокоментував: «Наглядова рада вдячна за героїчний внесок співробітників Нафтогазу протягом війни. Нафтогаз виконав низку складних та критичних завдань, включно з забезпеченням безперебійного постачання газу українським громадянам протягом минулого опалювального сезону, досягнення рекордних показників буріння та збільшення видобутку природного газу до такого рівня, що наближає Україну до самодостатності у постачанні газу. Кожного з цих завдань було б складно досягти у мирний час, однак працівники Нафтогазу виконали їх в умовах війни. Наглядова рада з нетерпінням чекає на подальшу роботу з командою Нафтогазу задля задоволення енергетичних потреб України, забезпечення лідерства у корпоративному управлінні, а також – внеску в Перемогу України та повоєнне економічне диво».


Ця заява видана від імені наглядової ради НАК «Нафтогаз України»:

  • Ентоні Маріно, Голова Наглядової ради;
  • Наталія Бойко, Заступниця Голови Наглядової ради;
  • Тор Мартін Анфіннсен, Член Наглядової ради;
  • Річард Хуквей, Член Наглядової ради;
  • Ростислав Шурма, Член Наглядової ради;
  • Людо Ван дер Хейден, Член Наглядової ради.

Нагадуємо, що 4 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України призначив Олексія Чернишова на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України».

24 січня 2023 року Уряд обрав шістьох членів наглядової ради Компанії. Їх було обрано за результатами прозорого та незалежного
конкурсу відповідно до Принципів корпоративного управління ОЕСР та Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності.


До цього близько півтора року наглядова рада Компанії була відсутня у зв’язку з припиненням повноважень усіх її членів. Упродовж цього часу функції наглядової ради виконував Кабінет Міністрів України (відповідно до статті 51 Закону України «Про акціонерні товариства» та Статуту Компанії).