Сталий розвиток

Сталий розвиток

Нафтогаз – соціально-відповідальна компанія, що здійснює свою діяльність з урахуванням національних інтересів, забезпечуючи сталий розвиток держави.
  • 116млрд грн до державного та місцевих бюджетів
  • 720млн грн на боротьбу з Covid-19
  • 242громад в 11 областях
  • 180соціально-інфраструктурних проектів

Позиція компанії щодо сталого розвитку

Нафтогаз відповідально ставиться до ведення бізнесу і враховує всі актуальні тренди управління сучасними нафтогазовими компаніям. Ми реагуємо на поточні виклики та потреби українського суспільства, одночасно діючи в інтересах майбутніх поколінь. Створюємо цінність для наших споживачів у сталий спосіб щодо захисту довкілля, соціальної політики, а також фінансової стійкості та відповідно до стандартів корпоративного врядування.

Особливу увагу компанія приділяє питанню зміни клімату. Такі виклики вимагають зміни  економічного устрою та визначатимуть курс розвитку країн та компаній протягом поточного сторіччя. Тому досягнення нульового рівня викидів є ключовою метою, зафіксованою в стратегії Нафтогазу. Наразі ми розробляємо план сталої довгострокової трансформації нафтогазової компанії, яка забезпечує енергетичну незалежність через збільшення видобутку та диверсифікований попит на транзит газу, у компанію-постачальника сталої енергії з мінімальним впливом на довкілля та клімат.

Нафтогаз планує стати споживачем та постачальником зеленої енергії на ринку України, встановивши не менш ніж 1 ГВт потужностей ВДЕ до 2030 року. Також нашою довгостроковою метою є виробництво до 1 млн т біопалив та до 5 млрд кубометрів біометану й водню щороку. Ми прагнемо задовольняти потреби клієнтів у більш екологічних енергетичних рішеннях, зменшуючи їх вуглецеву інтенсивність.

Невід’ємним етапом кліматичного плану дій є скорочення прямого впливу діяльності компанії. Нафтогаз має на меті досягти нульового рівня прямих викидів до 2040 року. Для цього ми будемо інвестувати у заходи з енергоефективності, скорочення втрат товарного газу та зменшення витоків метану.

Нафтогаз — найбільший донор економіки України. Кошти, сплачені нами до державного та місцевих бюджетів у 2021 році, становили 116 млрд грн, що складає 11% від загальних доходів держави. Водночас ми визнаємо суспільну відповідальність бізнесу і тому в своїй діяльності не обмежуємось лише забезпеченням стабільних фінансових надходжень. Ми є партнером для  понад 240 громад в одинадцяти областях України. За останні 5 років у регіонах нашої присутності було реалізовано 181 соціально-інфраструктурний проект на загальну суму 250 млн грн. Від початку пандемії компанія спрямувала 720 млн грн на боротьбу з Covid-19. Працівники Нафтогазу сьомий рік поспіль здійснюють благодійні внески для потреб української армії, загальний обсяг цієї допомоги перевищив 65 млн грн.

Ми дотримуємось принципів гендерної рівності. Частка жінок серед працівників компанії становить 24%, що є вище за середньогалузевий показник у світі (22%). Понад третину найвищого керівництва компанії (члени правління, керівники функцій та напрямів,  а також бізнесів) складають жінки.

Понад третину найвищого керівництва компанії (члени правління, керівники функцій та напрямів,  а також бізнесів) складають жінки.

Ми переконані, що для успішного впровадження будь-яких змін потрібна система корпоративного врядування, що функціонує належним чином. Саме тому Нафтогаз продовжує впроваджувати відповідні рекомендації ОЕСР для державних компаній.

У своїй бізнес-діяльності ми неухильно забезпечуємо відповідність нормам українського і міжнародного законодавства, вимогам корпоративної етики, а також стандартам боротьби з проявами корупції. 

Нашою визначальною ціллю є забезпечення прибутковості та фінансової передбачуваності. Водночас як національна компанія Нафтогаз має бути драйвером реформи корпоративного управління, лідером соціальної відповідальності бізнесу та прикладом успішної мінімізації впливу на довкілля.

Ми прагнемо стати  національним лідером у сфері сталого розвитку. Компанія є членом Мережі Глобального договору ООН, поділяє його принципи і обирає для себе наступні пріоритетні цілі сталого розвитку в процесі реалізації свої бізнес-діяльності.