Нафтогаз Цифрові Технології

Нафтогаз Цифрові Технології

Перший внутрішній сервісний ІТ-центр у державному секторі України
  • 100проектів є в дорожній карті IT-стратегії Групи Нафтогаз
  • 1місяць зайняла інтеграція системи ETRM з сервісами Argus
  • 28компаній Групи Нафтогаз використовують SAP BPC
  • 15хвилин займає узгодження контракту в системі ETRM

Завдання діджиталізації

Використовувати комплексні інформаційні системи та уніфіковані інфраструктурні рішення, які можна тиражувати та масштабувати для майбутнього зростання бізнесових та виробничих процесів компаній Групи Нафтогаз

 

Наші проекти

Рішення на базі SAP

Під час впровадження продуктів SAP, Нафтогаз став першою компанією  в Україні, яка перейшла на використання спеціалізованого хмарного сервісу замість купівлі фізичних серверів.

Компанії Групи Нафтогаз впроваджують систему для управління підприємством SAP S/4HANA, систему консолідованої звітності та фінансового планування на базі SAP Business Planning and Consolidation (SAP BPC),  також систему централізованого управління нормативно-довідниковою інформацією на базі SAP Master Data Governance (SAP MDG).

Після впровадження SAP BPC термін підготовки консолідованої звітності скоротився на третину. Також Нафтогазу вдалося автоматизувати близько 60% ручних розрахунків при складанні консолідованої фінансової звітності.

 

«Газові» продукти 

Ми працюємо над максимально ефективним та зручним наданням послуг для українських громадян у цифровому форматі. Зокрема, побутові споживачі природного газу на сайті компанії gas.ua за допомогою додатку «Дія» можуть швидко та зручно приєднатися до Газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Ефективність нового рішення полягає у тому, що частину інформації, необхідної для зміни постачальника, клієнт може підвантажити у заяву-приєднання автоматично після підтвердження в мобільному застосунку «Дія». Окрім цього, використання клієнтом даного сервісу скасовує вимогу додавати скан довідки РНОКПП (раніше — ІПН, індивідуальний податковий номер) у заявку.

 

Система документообігу Megapolis

За допомогою ЕЦП (електронний цифровий підпис) працівники Нафтогазу можуть візувати документи без прив'язки до офісу у системі Megapolis. Таким чином ми не лише піклуємося про планету та економимо папір, а й чітко бачимо весь документообіг.

 

Централізація рішень від Microsoft 

Ми проводимо інтеграцію сервісів Microsoft 365 з використанням хмарних технологій. Завдяки цьому процесу компанії вдалось не тільки об’єднати канали зв’язку для своїх працівників, але й суттєво підвищити рівень захищеності інформації. Крім того, сучасні сервіси дозволили команді Нафтогазу залишатися на зв'язку в період пандемії та працювати без втрат для бізнесу.

 

Створення екосистеми ETRM

Проект торгівлі енергоносіями та управління ризиками ETRM (Energy Trading & Risk Management) пришвидшує ухвалення комерційних рішень за допомогою формування єдиної бази контрагентів, контрактів та угод і обміну даними у реальному часі між функціями front, middle та back-офісів, а також безпеки, комплаєнсу, ризик-менеджменту та фінансового контролю.

Це допомагає підвищити ефективність, прозорість та контроль операцій з торгівлі газом, а також покращити управління комерційними ризиками і якість управлінських рішень. До прикладу, раніше для узгодження одного контракту на продаж або купівлю газу було потрібно біля 20 підписів та кілька днів, наразі цей процес максимально автоматизований та займає 15-20 хвилин.

 

Перехід у «хмару» 

Раніше IT-інфраструктура Нафтогазу розміщувалася на власних фізичних серверах, які були морально застарілі та не відповідали потребам сучасних автоматизованих систем. Технічні фахівці більше не могли їх модернізувати і, разом з цим, трансформувати інфраструктуру.

У 2021-му ми перемістили фізичні та віртуальні сервери центрального офісу Нафтогазу до приватної хмари PRO Cloud. Йдеться про фізично ізольовану віртуальну інфраструктуру, яка надається замовнику в ексклюзивне користування та має найвищий рівень доступності і безпеки. Це надзвичайно важливо для компаній з критичною інфраструктурою, яким є і Нафтогаз.

Про Нафтогаз Цифрові Технології

ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» – ІТ-компанія, що надає послуги з інформаційного консультування, розробки програмних продуктів та централізованого надання інформаційно-технологічних сервісів для компаній Групи Нафтогаз.

Компанію створили 21 червня 2018 року. Засновником та єдиним учасником є НАК «Нафтогаз України», яка володіє часткою в розмірі 100% статутного капіталу.

З антикорупційною програмою ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» можна ознайомитись за посиланням.

 

Менеджмент

Олександр Баранчук
Директор ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології»
Олександр Баранчук

Має більше ніж 20 років досвіду у сфері інформаційних технологій, понад вісім років у структурах Групи Нафтогаз. Займав посаду начальника Департаменту інформаційних технологій у НАК «Нафтогаз України» та керівника корпоративної функції «Управління ІТ Групи Нафтогаз».

Новини напрямку

Контакти

Відео