Вадим Чупрун: Деструктивні сили ведуть кампанію, щоб завадити Україні освоювати Чорноморський шельф

Деструктивні сили роблять спроби завадити планам українського Уряду ...
 

Деструктивні сили роблять спроби завадити планам українського уряду збільшити видобуток нафти та газу на Чорноморському шельфі.

Про це заявив заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупрун.

«Деструктивними силами ведеться кампанія з недопущення використання шельфу Чорного моря для видобутку вуглеводнів. Тобто, ведеться кампанія, щоб залишити Україну енергетично залежною», - сказав Вадим Чупрун.

Заступник голови НАК пояснив, що без модернізації обладнання про реальне освоєння морського шельфу годі мріяти – поклади нафти та газу залягають надто глибоко, і без нових бурових до них не дістатися.

Коментуючи наклепницькі закиди довкола закупівлі першої бурової установки, Вадим Чупрун наголосив, що «Нафтогаз України» залучив відому американську компанію Halliburton для проведення незалежного аудиту всіх процедур по цій буровій.

Згідно попереднього звіту Halliburton, компанія не знайшла відхилень від ринкових умов при закупівлі Україною першої бурової установки. За висновками Halliburton, початкова купівельна ціна бурової установки становить 248,5 млн. доларів, а решта коштів – 144,32 млн доларів - направлені на додаткове обладнання, послуги та доставку.

«Вся процедура закупівлі бурової установки, її супроводження, технологічних процесів і безпосередньої роботи буде проводитися з незалежним аудитом Halliburton. Ми вам обіцяємо показати весь звіт незалежного аудиту», - додав Вадим Чупрун.

При цьому він наголосив, що при закупівлі другої бурової «Нафтогаз» пішов на безпрецедентні заходи відкритості, і відкриття тендерних пропозицій учасників та вибір переможця конкурсу відбулося у присутності журналістів.

Вадим Чупрун пообіцяв, що відкритість та прозорість і в подальшому будуть супроводжувати подібні закупівлі.

«Ми вам обіцяємо і в подальшому проводити таку ж роботу, говорити, що відбувається і скільки це коштує», - сказав Вадим Чупрун.

Заступник голови НАК назвав марними спроби конкурентів зірвати виконання програми з підвищення енергетичної незалежності України.

«Ми не зупинимося в реалізації цієї програми, ми бачимо реальність її виконання і терміни», - сказав Вадим Чупрун.

Зокрема, за його прогнозами, протягом року після запуску бурової установки «Петро Годованець» вдасться збільшити видобуток газу на 1 мільярд кубометрів.

Вадим Чупрун запевнив, що «Нафтогаз» і в подальшому залучатиме найсучасніші технології та новітню техніку для пошуку та видобутку вуглеводнів як на суші, так і на морі, щоб повністю забезпечити країну власними газом та нафтою.

«Будемо і надалі закуповувати техніку завтрашнього дня і залучати компанії, щоб можна було разом застосовувати всі найновіші технології під час виконання програми з підвищення енергетичної незалежності України», - підсумував Вадим Чупрун.
 

 

Other news