Газ для виробників тепла

Серед підприємств Групи Нафтогаз постачання блакитного палива виробникам тепла здійснює ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»  (далі – Нафтогаз Трейдинг). Передусім йдеться про співпрацю з підприємствами теплокомуненерго та ОСББ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2022 №812 (в редакції 22.08.2023 №896) продовжено дію  «Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії» (далі також – Положення) до 15 квітня 2024 року.

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (далі також – Товариство) розроблено та направлено виробникам теплової енергії 26.08.2023 року проекти договорів постачання природного газу на виконання Положення із строком дії з 01 вересня 2023 року до 15 серпня 2024 року.

Положення про ПСО

Відповідно до п. 4 Положення, компанія на відповідних умовах має здійснювати постачання блакитного палива за договорами з виробниками теплової енергії, у тому числі: 

 • об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку; 
 • житлово-будівельними (житловими, обслуговуючими) кооперативами; 
 • управителями багатоквартирних будинків;
 • суб’єктами господарювання, що використовують природний газ з метою гарячого водопостачання та опалення багатоквартирних будинків.

Основні умови Договору постачання природного газу на виконання Положення про ПСО

Для виробників тепла договором передбачено використання Обсягу І, Обсягу ІІ та Обсягу ІІІ  природного газу.

Обсяг І (фіксований) природного газу використовується Споживачем для потреб виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води населенню та/або постачання теплової енергії як товарної продукції для зазначених потреб.

У межах цього обсягу виробникам тепла газ постачається згідно з Положенням за ціною 7 420 грн з урахуванням ПДВ за 1 000 куб. м газу. Також до ціни додається тариф на послуги з транспортування природного газу та коефіцієнт, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед.

Обсяг ІІІ (фіксований) природного газу використовується Споживачем для виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води бюджетним установам/організаціям, релігійним організаціям, підприємствам, установам та організаціям, що перебувають в управлінні Державного управління справами, та/або постачання теплової енергії як товарної продукції для зазначених потреб. 

У межах цього обсягу виробникам тепла газ постачається згідно з Положенням за ціною 16 390 грн з урахуванням ПДВ за 1 000 куб. м газу. Також до ціни додається тариф на послуги з транспортування природного газу та коефіцієнт, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед.

Обсяг ІІ природного газу використовується Споживачем для потреб, відмінних від тих, що покриваються за рахунок обсягів І (фіксований) та ІІІ (фіксований). 

Ціна природного газу для обсягу ІІ визначається щомісяця до 25 числа місяця, що передує місяцю постачання природного газу для виробника теплової енергії, за такою формулою: Р = Pueex х k1 х k2.

Позначення у цій формулі означають:

 • Р — ціна природного газу для виробника теплової енергії;
 • Pueex ― середньозважена ціна, що склалася на ресурс місяця, що передує місяцю постачання природного газу та склалася за результатами електронних біржових торгів на товарній біржі «Українська енергетична біржа» за всіма договорами, умовами оплати та базисами (в газотранспортній системі, газосховищах), та за всіма стандартизованими продуктами за напрямом «Природний газ», за період з 1 по 20 (включно) числа місяця за всі торгові дні місяця, з урахуванням податку на додану вартість, у гривнях за 1000 куб. метрів газу;
 • k1 — коригуючий коефіцієнт, що враховує вартість грошей у часі за обліковою ставкою Національного банку та середнім очікуванням прострочення оплати виробників теплової на рівні 80 календарних днів, за лінійними розрахунками, що становить 1,055;
 • k2 ― коригуючий коефіцієнт, націнка постачальника природного газу, що становить 1,050.

Якщо протягом поточного місяця постачання природного газу не здійснювались електронні біржові торги на товарній біржі «Українська енергетична біржа» за всіма договорами, умовами оплати та базисами (в газотранспортній системі, газосховищах), ціна залишається на рівні попереднього місяця, що була розрахована за вищенаведеною формулою.

Нафтогаз Трейдинг щомісячно, до початку місяця постачання природного газу, буде розміщувати інформацію щодо зміни ціни газу за обсягом ІІ на офіційному сайті Постачальника («Нафтогаз Трейдинг») або надсилатиме інформацію Споживачу листом на електронну адресу, вказану в договорі.

Ціна газу для Обсягу ІІ за 1000 куб. м природного газу на січень 2024 року становить 14 375,45 грн без ПДВ.

Крім того до ціни газу додається:

 • податок на додану вартість за ставкою 20%;
 • тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи – 124,16  грн без ПДВ;
 • коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом – 136,576 грн, крім того ПДВ 20% - 27,315  грн, всього з ПДВ – 163,89 грн за 1000 куб. м.

Для Споживачів, які включені до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» та, які мають заборгованість перед Нафтогаз Трейдинг, реєстрація Постачальником Споживача, відбувається після надання таких документів:

 • довідки (у довільній формі) про відкриття небюджетного рахунка в органах Казначейства;
 • оригінал або копія договору/додаткової угоди (додаткового договору) про договірне перерахування грошових коштів (надалі – Договір про Перерахування коштів) укладеного на період застосування механізму розподілу та перерахування коштів.

При цьому,  Договір про Перерахування коштів повинен містити згоду Споживача на здійснення банком переказів з поточних банківських рахунків Споживача, на які надходять кошти у вигляді плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, в сумі надходжень на відповідні банківські рахунки протягом операційного дня, на небюджетний рахунок в органах Казначейства.

Для всіх інших Споживачів, реєстрація Постачальником Споживача відбувається після підписання договору найближчою можливою датою, яку дозволить платформа Оператора ГТС.

 

Територіальний розподіл відповідальних за взаємодію з виробниками теплової енергії по укладанню договорів постачання природного газу з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»

Область

Відповідальна особа

Телефон

Електронна адреса

1

Одеська (від Е до Я)

Полтавська

Калніньш Ігор Аркадійович

063-332-96-38

[email protected]

2

Донецька

Івано-Франківська

Миколаївська

Харьківська

Сумьска

Коваленко Валерій Миколайович

063-332-96-50

[email protected]

3

Дніпропетровська
Житомирська

Рівненська
Черкаська

Чернігівська

Кравченко Сергій Григорович

068-986-35-31

[email protected]

4

Вінницька

Волинська

Закарпатська

Київська

Хмельницька

Лепікаш Сергій Анатолійович

063-030-34-08

[email protected]

5

Київ

Львівська

Ліхачов

Віктор Вадимович

063-332-95-22

[email protected]

6

Запорізька

Кіровоградська

Одеська (від А до Д)

Тернопільська

Херсонська

Чернівецька

Тичко

Альона Олександрівна

093-764-78-19

[email protected]

Відповідальна особа

Телефон

Питання щодо розрахунків за газ

Романенко Юлія Вікторівна 044 586-39-85
Винокурова Владлена Олексіівна 044 586-39-97
Хадова Лілія Станіславівна 044 586-39-98