Прогнози змін цін на природний газ

Перелік веб-ресурсів, на яких можна отримати інформацію щодо прогнозних та ф’ючерсних цін на газ на коротко-, середньо- та довгострокову перспективу, а також ознайомитися з актуальними даними, що склалися, як на українському, так і на світовому ринках природного газу.

На виконання пункту 2 постанови НКРЕКП від 30.03.2017 № 464 «Про щорічне забезпечення споживачів ключовою інформацією про послуги у сферах енергетики та комунальних послуг» (із змінами) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оприлюднює загальноукраїнську інформацію та статистичну інформацію європейських інституцій з метою надання споживачам ключової інформації про споживання ними енергоресурсів, яка має бути використана постачальниками природного газу, які здійснюють постачання природного газу побутовим споживачам, для заповнення відповідної форми (додаток 2 до постанови № 464).

Перелік веб-ресурсів, на яких можна отримати інформацію щодо фактичних, прогнозних та ф’ючерсних цін на газ:

  • Управління енергетичної інформації США EIA STEO – очікувана ціна газу на Henry Hub та очікувані ціни на газ для різних категорій споживачів у США на наступний рік.
  • Фактичні середні гуртові ціни на газ в Європі, США та Японії від Світового банку, а також прогнозні ціни на газ в різних країнах світу у PDF-форматі.
  • IMF Primary Commodity Price Forecast – очікувані середньострокові ціни на газ від МВФ, що оновлюються щомісячно. 
  • IEA (International Energy Agency) Analysis – аналітичні підсумки та прогнози з щоквартальним оновленням, а також ринкові прогнози за сегментами.
  • Ф’ючерсні ціни на газ: на хабах TTF, NBP, ZEE, GPL, CEGH та інших.
  • Українська енергетична біржа – середньозважені ціни на газ на середньо- та довгостроковому ринку в Україні та на хабах Європи, а також результати торгів на короткостроковому ринку.
  • Опис ринку, факти та огляди щодо розвитку ринку скрапленого природного газу (СПГ) Shell. Також доступні огляди ринку СПГ в США.