Нафтогаз та OMV Petrom планують співпрацювати у галузі розвідки та видобування газу

Група Нафтогаз підписала меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці з провідною інтегрованою енергетичною компанією Південно-Східної Європи – румунською OMV Petrom.

Нафтогаз і OMV Petrom націлені реалізувати спільні проєкти з розвідки та видобування газу в Україні.

«Упродовж 2020 року Нафтогаз працював над створенням і відкриттям нових можливостей у галузі розвідки та розробки нових газових родовищ в Україні. Отримавши ліцензії зі значним потенціалом на шельфі Чорного моря та Юзівській площі, а також зважаючи на залишковий потенціал ділянок у Західній Україні, Нафтогаз наразі прискорює виконання власних інвестиційних планів. Частиною стратегії компанії є залучення досвідчених міжнародних партнерів для спільних інвестицій. Залучення міжнародних інвесторів є важливим кроком на шляху до газової незалежності України до 2030 року. Ми вважаємо компанію OMV Petrom цінним та авторитетним партнером із інвестиційним потенціалом, знаннями та відповідним досвідом роботи в регіоні. Компанія OMV Petrom відкрила перспективне родовище Нептун у Чорному морі, має знання та технології в галузі буріння на шельфі та доведений досвід успішної й ефективної розробки ділянок на суходолі в румунських Карпатах, регіоні, який має спільну геологічну історію з Карпатським регіоном України. Ми бачимо великий потенціал спільної роботи на цих ділянках та сподіваємося здійснити певні кроки із налагодження співпраці в найближчому майбутньому», – сказав Отто Ватерландер, головний виконавчий директор Групи Нафтогаз.

Нафтогаз і OMV Petrom розпочнуть аналіз можливостей щодо співпраці на перспективних нафтогазових ділянках в українській частині акваторії Чорного моря. Відповідно до рішення Уряду Нафтогаз уже подав документи для отримання 36 спецдозволів для розвідки зазначених ділянок.

«Наша стратегія полягає в розширенні діяльності в Чорному морі. Партнерство з Україною є логічним кроком на шляху оцінки можливостей у регіоні, оскільки країна має чи не найбільший потенціал видобутку природного газу в Європі. Ми раді розпочати дослідження можливих шляхів спільної роботи з Нафтогазом. Ми націлені на ефективну та взаємовигідну співпрацю з метою реалізації цих можливостей», – підсумував Крістофер Вейт, Член Виконавчої Ради OMV Petrom, відповідальний за розвідку та розробку.

Як повідомлялося раніше, у 2020 році Нафтогаз розробив і розпочав реалізацію нової стратегії розвитку ресурсної бази, що спрямована на подвоєння запасів компанії. Серед стратегічних проєктів – розвідка й освоєння ділянок у Чорному морі, покладів газу у щільних колекторах Юзівської площі, а також перспективних площ у Західному регіоні.


Про Нафтогаз

НАК «Нафтогаз» – національна нафтогазова компанія України й один із найбільших гравців на газовому ринку Центральної та Східної Європи. Група здійснює розробку та розвідку нафтових і газових родовищ, буріння свердловин, транспортування та зберігання газу та нафти, а також постачання природного газу та СПГ споживачам.

У 2020 році НАК «Нафтогаз» видобула 13,45 млрд м3 товарного газу, що становить 73% від всього видобутого газу в Україні.


Про OMV Petrom

OMV Petrom є найбільшою інтегрованою енергетичною компанією в Південно-Східній Європі з річним видобутком вуглеводнів 53 мільйони бое у 2020 році. Група експлуатує об’єкти переробки потужністю 4,5 млн тонн на рік та експлуатує високоефективну електростанцію потужністю 860 МВт. Група представлена на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами в Румунії та сусідніх країнах 793-ма АЗС, станом на кінець 2020 року, під двома торговими марками – OMV та Petrom