БілТЕЦ поставила під загрозу теплопостачання у Білій Церкві у новому році

ПрАТ "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" (Київська область) різко збільшило борги за газ та поставило під загрозу постачання тепла та гарячої води мешканцям Білої Церкви вже у січні 2021 року

Підприємство не сплатило жодної гривні за газ у жовтні та листопаді

ПрАТ "Білоцерківська Теплоелектроцентраль" (Київська область) різко збільшило борги за газ та поставило під загрозу постачання тепла та гарячої води мешканцям Білої Церкви вже у січні 2021 року. Загальна заборгованість підприємства сягає майже 0,6 млрд грн. Мінімальний платіж для забезпечення безперебійного газопостачання у січні - 163 млн гривень.

БілТЕЦ не виконує жодної з вимог щодо розрахунків для отримання природного газу. У жовтні та листопаді 2020 року підприємство взагалі не платило за газ. Це свідчить, що обов’язкові для ТЕЦ за законодавством України поточні рахунки із спеціальним режимом використання не працюють.

Рівень розрахунків ТЕЦ є недостатнім відповідно до вимог Уряду України згідно із Положенням про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 № 867. Компанія не має жодних правових підстав для постачання природного газу Білоцерківській ТЕЦ у січні 2021 року.

У разі відсутності оплати Білоцерківська ТЕЦ має самостійно припинити газоспоживання з 7 години 1 січня 2021 року. Якщо підприємство не виконає цю вимогу, транспортування та розподіл природного газу можуть бути припинені у встановленому законодавством порядку із залученням відповідних операторів газотранспортної системи та газорозподільних мереж.

«Нафтогаз вжив усіх можливих заходів для уникнення загрозливої ситуації, що склалася у місті Біла Церква внаслідок грубого порушення ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" вимог чинного законодавства та умов укладених з компанією договорів постачання природного газу. Ми закликаємо власників підприємства та новообрану місцеву владу негайно втрутитися у ситуацію, що може зіпсувати новорічні свята десяткам тисяч мешканців міста. Сподіваюся, що вирішити проблему допоможе урядовий антикризовий штаб, що вже розпочав роботу», - наголосив перший заступник голови правління Групи Нафтогаз Сергій Перелома.

Довідково

Питання обмеження газопостачання регулюються пунктами 13, 20 розділу II Правил постачання природного газу, пунктом 1 розділу 7 глави VI Кодексу газорозподільних систем, Порядком пооб’єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 року № 1687.

 

Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини