“Чорноморнафтогаз” пропонує інвесторам проект розробки Одеського газового родовища

Сьогодні в Брюсселі на конференції “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” керівник акціонерного товариства “Чорноморнафтогаз” Ігор Франчук представив міжнародній діловій аудиторії інвестиційний проект розробки Одеського газового родовища на шельфі Чорного моря.

Одеське газове родовище розташоване на північному заході українського сектору Чорноморського шельфу на глибині моря 43 метри. Підтверджені промислові запаси природного газу дорівнюють 11 млрд. м3, розрахунковий період експлуатації газових свердловин складає 11 років.

За проектом, мінімальний обсяг видобутку газу за весь період розробки родовища становитиме 8,126 млрд. м3. Інвестиційний проект передбачає створення нового спільного підприємства у формі закритого акціонерного товариства. Акціонерний капітал спільного підприємства, за пропозицією “Чорноморнафтогазу”, має дорівнювати $20 млн.

До статутного фонду товариства інвестор буде зобов’язаний перерахувати $10 млн. у грошовій формі, а “Чорноморнафтогаз” передасть матеріальні та інші активи, що фактично вкладені у розвідку та розробку Одеського родовища.

Загальна вартість проекту розробки Одеського газового родовища складає близько $100 млн., з яких $90 млн. передбачається залучити у формі кредиту терміном погашення 76 місяців, або 6,33 років. Період окупності проекту складе 77 місяців включно зі стадією будівництва. Чистий прибуток за 11 років експлуатації Одеського газового родовища дорівнюватиме $176,32 млн., середня норма рентабельності – 18,94%.

Довідка: Конференція “Розвиток нафтогазового сектору України та можливості залучення іноземних інвесторів” проходить під егідою європейської програми INOGATE. Свої інвестиційні проекти на ній представили дочірні підприємства НАК “Нафтогаз України” – “Укрнафта”, “Укргазвидобування”, “Укртранснафта”, “Укртрансгаз” та “Чорноморнафтогаз”.
До статутного фрнду НАК “Нафтогаз України” передані 100 % акцій акціонерного товариства “Чорноморнафтогаз”, що відповідає за розвідку та видобуток нафти та газу в Криму, у морській економічній зоні України на шельфі Чорного та Азовського морів.

Сьогодні “Чорноморнафтогаз” експлуатує сім родовищ: Стрілкове, Джанкойське, Архангельське та Задорненське газові; Голіцинське та Штормове газоконденсатні та Семенівське нафтове родовище. На балансі підприємства знаходиться 16 родовищ, експлуатаційний фонд свердловин складає 70 одиниць. На додаток до видобутку ресурсів нафти та газу “Чорноморнафтогаз” самостійно здійснює весь комплекс геологорозвідувальних робіт.

Інші новини