Нафтогаз та Swedfund співпрацюватимуть у проектах з модернізації ТЕЦ та відновлювальної енергетики в Україні

  • Підписано меморандум між НАК «Нафтогаз України» та шведською фінансовою установою Swedfund International AB.
  • Основні напрями співпраці: модернізація ТЕЦ та розвиток потенційних проектів з відновлюваної енергетики в Україні.
  • Проектний акселератор Swedfund зможе надавати грантове фінансування для проведення техніко-економічних обґрунтувань для просування пріоритетних проектів. 

Київ/Стокгольм, 13 травня 2024 року

Підтримка модернізації теплоелектроцентралей (ТЕЦ) та розвиток потенційних проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Такими є основні напрями співпраці НАК «Нафтогаз України» та Swedfund International AB, визначені Меморандумом про взаєморозуміння, що сторони підписали 29 квітня 2024 року.

Документ передбачає, що Swedfund через свій Проектний акселератор буде надавати грантове фінансування для проведення техніко-економічних обґрунтувань для просування відповідних пріоритетних проектів. 

До Групи Нафтогаз входить низка ТЕЦ, які нам передала держава. Вони у важкому стані та потребують модернізації. Крім того, нас цікавить розвиток проектів у сфері вітрової енергетики та перехід від використання газових котлів на ТЕЦ до, наприклад, котлів на зеленому паливі. Ми дуже вдячні Swedfund за готовність підтримати нас на цьому шляху», – повідомив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Проектний акселератор Swedfund має на меті посилити спроможність розробляти проекти та здійснювати сталі закупівлі у процесі переходу України до стійкої, вуглецево-нейтральної моделі енергетичної системи.

Завдяки техніко-економічним обґрунтуванням та зусиллям з розбудови потенціалу в Україні ми закладаємо основи для більш сталих інфраструктурних проектів у сферах цифровізації, водопостачання, утилізації відходів та енергетики. Підтримка державного Нафтогазу в процесі зміцнення енергетичної безпеки України та довгострокового переходу країни до вуглецевої нейтральності є важливою частиною цього пазлу», – зазначив Штефан Фальк, директор проектного акселератору  Swedfund.

Довідка

Swedfund – це шведська фінансова установа, заснована Королівством Швеція. Їхня місія – боротьба з бідністю шляхом  інвестування в країни, що розвиваються. Інвестиції здійснюються в галузі енергетики та клімату, охорони здоров’я та для охоплення малих і середніх компаній.

Будучи державною компанією, Swedfund управляється Міністерством підприємництва та інновацій Швеції. Операції фінансуються частково шляхом вливання капіталу, за яке відповідає Міністерство закордонних справ Швеції, і шляхом повернення коштів із власного портфеля.

Swedfund був заснований у 1979 році і з моменту заснування здійснив понад 240 інвестицій у понад 60 країнах.

Інші новини