ДК “Укртрансгаз ” провела презентацію Програми модернізації ГТС України на 2007-2010 роки

м. Ужгород 28 вересня 2006 р.

Сьогодні у офісному центрі Компресорної станції «Ужгород» Голова ради директорів ДК «Укртрансгаз» Ярослав Марчук провів презентацію проекту Програми модернізації газотранспортної системи (ГТС) України на 2007-2010.

«ДК «Укртрансгаз» бачить своє стратегічне завдання у перетворенні ГТС України у газотранспортну систему світового рівня за критеріями технологічності, енергоефективності та екологічності, – наголосив Ярослав Марчук відкриваючи презентацію. – Це дозволить Україні на десятиріччя вперед зберегти роль провідного транзитера газу на Європейському континенті».

Презентована Головою ради директорів «Укртрансгаз» Програма модернізації передбачає інвестування у газотранспортну систему понад 23 млрд. гривень (4,6 млрд. долл.) протягом наступних чотирьох років.

Ключовими складовими Програми реконструкції та модернізації є роботи на двох з чотирьох найбільших газотранспортних системах України – газопроводах «Союз» та «Уренгой-Памари-Ужгород» загальною пропускною потужністю близько 60 мільярдів куб м газу на рік.

Окрім цього Програма передбачає технічне переоснащення та модернізацію Угерського підземного сховища газу активною місткістю близько 2 мільярдів куб м. та інвестиції в низку інших важливих об’єктів газотранспортної інфраструктури.

З метою розширення пропускної здатності ГТС України в європейському напрямку в рамках проекту «Міжнародний консорціум з управління та модернізації ГТС України» розроблено проект будівництва газопроводу Богородчани-Ужгород. Ця 256-кілометрова дільниця дозволить наростить транзит газу територією України на 5-19 мільярдів куб. м на рік, одночасно завантаживши в цих же обсягах існуючі дільниці ГТС України (Торжок-Долина, Івацевичі-Долина), що нині використовуються не на повну потужність.

Як відзначив у ході презентації член ради директорів ДК «Укртрансгаз» Ігор Пономаренко: «Компанія вже повідомила про підготовку програми модернізації наших європейських партнерів з транзиту газу. Їх підтримка допоможе компанії у обговоренні інвестиційної складової проектів з європейськими та світовими банками, зокрема європейським банком з реконструкції та розвитку».

Інші новини