До наступної зими Нафтогаз прагне значно збільшити об’єм газу, що зберігають іноземні трейдери в Україні – Олексій Чернишов

У 2023 році іноземні трейдери закачали в українські підземні сховища 2.5 млрд куб. м газу, а у 2024-у Нафтогаз планує значно збільшити ці об’єми. Такі сподівання очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов озвучив за результатами переговорів, які він провів на Світовому економічному форумі (WEF) у Давосі.

Цієї зими ми змогли змотивувати європейські компанії зберігати газ в Україні. Цього опалювального сезону ми маємо 2.5 млрд куб. м європейського газу, що зберігається в Україні, і це екстраординарне досягнення. Тут, у Давосі, ми мали декілька зустрічей з ключовими трейдерами. За результатами цих переговорів ми можемо сподіватись, що нам вдасться значно збільшити ці обсяги до наступної зими», – заявив Олексій Чернишов в інтерв’ю для CNBC.

Він також розповів, що Україні минулого року вдалось досягти газової незалежності, а Група Нафтогаз збільшила власний видобуток газу на 7%.

Це перша зима, яку Україна проходить виключно завдяки власному газу. Це значне досягнення в умовах війни. Особливо враховуючи, що регіони, в яких видобувається найбільше газу, знаходяться на сході країни», – додав Олексій Чернишов.

Очільник Групи Нафтогаз також наголосив, що для розвитку енергетичного сектору критично важливою є реформа корпоративного управління, а також подальша трансформація енергетичного ринку в Україні.

Україна має позиціонувати себе як енергетичний хаб Європи, як країна, що може зберігати, виробляти, транспортувати і розподіляти енергію», – наголосив Олексій Чернишов.

Інші новини