Євген Бакулін: Лібералізація газового ринку в підсумку приведе до зниження ціни на газ

За словами голови правління Компанії, Закон «Про основи функціонування ринку газу України» після його прийняття було суттєво доопрацьовано...

Голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Євген Бакулін вважає, що в Україні створені всі умови для подальшої лібералізації газового ринку і зниження ціни на імпортований газ. «Роботу по модернізації газового ринку ми почали два роки тому. За цей час за завданням Уряду ми підготували зміни на законодавчому рівні, провели цілий ряд заходів з реформування Компанії», - сказав Є.Бакулін.

За словами голови правління Компанії, Закон «Про основи функціонування ринку газу України» після його прийняття було суттєво доопрацьовано і тепер він відповідає всім вимогам ведення бізнесу на газовому ринку Європи. «Ми внесли в закон про ринок газу деякі зміни. Їх було три у 2011 році і ще три в 2012 році, крім того був цілий ряд доручень Уряду, і саме ця спільна робота дозволила зробити ринок прозорішим», - повідомив Євген Бакулін.

Євген Бакулін також зазначив, що раніше компанія «Нафтогаз України» займала монопольне положення на ринку і, відповідно, постачання імпортного газу відбувалось з одного джерела: «Ми знаємо, що на ринок газу заходив один постачальник - «Газпром», весь газ реалізував «Нафтогаз України» інших варіантів не було. Сьогодні, завдяки проведеній роботі, на наш ринок зайшов європейський трейдер - компанія RWE, яка вже почала постачання в Україну».

Голова правління компанії «Нафтогаз України» також зазначив, що при виборі постачальника головним критерієм буде ціна, а не походження газу. «Ми робимо пропозиції і російським постачальникам газу, і європейським для того, щоб вони включилися в цю роботу. У нас вже є перспектива збільшення поставок газу від RWE, приходу інших європейських трейдерів та російських постачальників. Головне - чи зможуть вони нам дати пропозиції кращі, ніж існують зараз », - сказав він.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


 

Інші новини