Нафтогаз підписав меморандум про реалізацію проекту «H2EU+Store» з виробництва «зеленого» водню в Україні та його постачання до Німеччини

Обговорення проекту та церемонія підписання документа відбулася в межах «Зустрічі партнерів проекту «H2EU+Store» 25 листопада у Львові.
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» та Оператор газосховищ України - Укртрансгаз приєдналися до ініціативи «H2EU+Store», що передбачає виробництво «зеленого водню» з відновлювальних джерел енергії на заході України з можливостю зберігання в українських газосховищах, з його подальшим експортом газопроводами до ЄС, закачуванням до підземних сховищ Австрії та реалізацією споживачам Центральної Європи.

Обговорення проекту та церемонія підписання документа відбулася в межах «Зустрічі партнерів проекту «H2EU+Store» 25 листопада у Львові. Участь в ній взяли радник голови правління Нафтогазу з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів Олексій Рябчин, т.в.о. генерального директора «Укртрансгазу» Сергій Перелома, генеральний директор Оператора ГТС України Сергій Макогон, генеральний директор RAG Austria Маркус Міттереггер, директор Gas Connect Austria Стефан Вагенгофер, директор Bayernets Матіас Дженн, директор Bayerngas Гюнтер Бауер, директор Open Grid Europe Томас Хювенер, генеральний директор Eustream Ростислав Нуковіч, генеральний директор Nafta Мартін Бартошович та керівник компанії «Еко-Оптіма» Зіновій Козицький.

«H2EU+Store» — комплексний проект, що охоплює усі етапи: виробництво, транспортування, зберігання та постачання водню до споживачів. Виробництво водню є сезонним бізнесом, і європейські партнери розраховують на можливості українських ПСГ щодо зберігання суміші чи, в перспективі, чистого водню. Подібні експерименти та наукові дослідження вже 5 років виконує австрійський оператор сховищ RAG Austria, і Нафтогазу цікавий цей досвід. Окрім амбіції стати найбільшим виробником водню в Україні, Нафтогаз як національна компанія бачить свою місію в започаткуванні водневого ринку та збільшенні конкуренції. Тому компанія підтримала водневу ініціативу львівської Еко-Оптіми та вважає її важливою для трансформації та розвитку енергетики України», — зазначив Олексій Рябчин.

Меморандум про порозуміння в межах реалізації проекту «H2EU+Store» передбачає вжиття заходів зі збільшення обсягів виробництва відновлюваної електроенергії та налагодження виробництва «зеленого» водню в Україні. Також йдеться про облаштування потужностей зі зберігання водню в підземних сховищах України та центральної Європи, модернізацію газотранспортної інфраструктури для забезпечення транспортування водню.

Учасниками «H2EU+Store» є такі компанії: RAG Austria – один з найбільших операторів газосховищ Європи та перша у світі компанія, що успішно дослідила можливості зберігання водню в підземних сховищах; Gas Connect Austria — оператор газотранспортної системи, Австрія; Bayerngas — оператор газотранспортної системи, Німеччина; Open Grid Europe — один з провідних європейських операторів газотранспортних систем; Nafta — оператор підземних сховищ газу в центральній Європі та лідер з видобування природного газу в Словаччині; Eustream — оператор газотранспортної системи Словаччини. Відтепер до переліку цих компаній додались і українські – НАК «Нафтогаз України», Оператор газосховищ України – Укртрансгаз, Оператор ГТС України, а також Еко-Оптіма — найбільший оператор вітроелектростанцій та сонячних електростанцій на заході України.

Інші новини