Група Нафтогаз продовжує автоматизувати бізнес-процеси для виходу на ІРО

Дочірня компанія Нафтогазу — ДП «Нафтогазбезпека» з 1 квітня запустила в промислову експлуатацію систему для управління підприємством SAP S/4HANA. Завдяки впровадженню корпоративної системи управління ресурсами ...

Дочірня компанія Нафтогазу — ДП «Нафтогазбезпека» з 1 квітня запустила в промислову експлуатацію систему для управління підприємством SAP S/4HANA.

Завдяки впровадженню корпоративної системи управління ресурсами SAP S/4HANA, усі господарські операції від закупівель до збуту будуть автоматизовані в єдиній системі, яка відповідає міжнародним стандартам та є уніфікованою для всіх компаній Групи.

Проект реалізували за три місяці силами команди Департаменту експертизи SAP, Департаменту послуг обліку та підготовки звітності дочірньої ІТ-компанії Нафтогазу — Нафтогаз Цифрові Технології (НЦТ), що відповідає за автоматизацію бізнес-процесів всієї Групи. Зазвичай на схожі проекти йде вдвічі більше часу. Швидких результатів вдалося досягти завдяки зусиллям та високому професіоналізму проектних команд з боку Нафтогазбезпеки та НЦТ.

«Із рішеннями SAP ми не тільки автоматизуємо господарські операції. Такі проекти допомагають змінити бізнес-процеси в компанії, забезпечують прозорість її діяльності, підвищують капіталізацію і уможливлюють вихід на ІРО, — зазначає голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. — Процеси стають ефективнішими, а взаємодія між працівниками — простішою з точки зору якості передачі інформації та здатності вчасно отримувати звітність».

Із впровадженням SAP S/4HANA Нафтогаз створює єдину модель даних для всіх підрозділів. Інформація з усією необхідною деталізацією одноразово вноситься у систему в місці її виникнення, будь-то закупки та запаси чи управління бюджетом. Після цього вона одразу стає доступною для інших підрозділів у необхідному для їхньої роботи форматі та з детальною аналітикою. Так вдається усунути виконання проміжних операцій зі звірки та погодження даних між підрозділами і скоротити дублювання даних.

«Ми запустили проект цифрової трансформації на базі SAP S/4HANA для того, аби принести нову якість у бізнес-процеси компанії через цифрові технології. Під час впровадження продуктів SAP ми першими в Україні перейшли на використання спеціалізованого хмарного сервісу замість купівлі фізичних серверів, — розповідає директор з інформаційних технологій Нафтогазу, директор НЦТ Марина Квашніна. — Налаштування цифрового ядра SAP S/4HANA у Нафтогазбезпеці зайняло рекордні три місяці. Це — надзвичайно короткі терміни для проекту такого масштабу. Реалізацію рішення повністю взяла на себе команда НЦТ, яка має необхідну експертизу та досвід у цьому напрямку».

Так, наприкінці минулого року команда НЦТ отримала сертифікат Центру експертизи SAP на рівні primary. Надання статусу сертифікованого Центру експертизи SAP (SAP Customer Center of Expertise) свідчить про те, що команді компанії можна довірити інтеграцію нових ІТ-рішень у існуючі програмні середовища компанії. Також вона на високому рівні побудує на їх основі наскрізні бізнес-процеси і надалі з легкістю керуватиме якістю роботи усього периметру SAP-систем. Це все те, без чого неможлива діджиталізація Групи Нафтогаз.

Наразі НЦТ впровадили систему SAP S/4HANA в центральному офісі Нафтогазу, Укртранснафті, Укравтогазі, Нафтогаз Ойл Трейдинг, НЦТ. У 2021 впровадження планується ще в одній компанії Групи — Укрспецтрансгаз, вже розпочато проект переходу на SAP S4/HANA в Укргазвидобуванні.

Довідково

ДП «Нафтогазбезпека» — дочірня компанія Нафтогазу, яка займається наданням послуг з охорони державної власності, охорони громадян, управління ризиками кібербезпеки. Підприємство має найвищі стандарти надання охоронних послуг споживачу. Основними завданнями Нафтогазбезпеки є охорона суб’єктів нафтогазового комплексу України, зокрема майна компаній Групи Нафтогаз; здійснення заходів з кіберзахисту, виявлення та протидії кіберзагрозам, забезпечення безперервності бізнес-процесів. Наразі у компанії працює близько 2 тис. працівників.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини