Лондонський арбітраж визнав ключові положення акціонерної угоди щодо Укрнафти такими, що не підлягають виконанню

26 квітня 2018 року Лондонський міжнародний арбітражний суд постановив арбітражне рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів Укрнафти проти Нафтогазу. Арбітри дійшли висновку, що ...

26 квітня 2018 року Лондонський міжнародний арбітражний суд постановив арбітражне рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів Укрнафти проти Нафтогазу. Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями І. Коломойського щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України.

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обираються з числа кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а Голова правління Укрнафти та інші 5 членів Наглядової ради Укрнафти – з числа кандидатів, запропонованих компаніями І. Коломойського, які є міноритарними акціонерами Укрнафти. Стаття 9 також передбачає, що персональний склад Правління Укрнафти має затверджуватися Наглядовою радою Укрнафти за пропозицією Голови правління.

При цьому Трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню.

 


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

hgjghjfgjjgjfg

  

 

Інші новини