Нафтогаз та RAG Austria AG співпрацюватимуть у сфері зберігання водню в газових сховищах – підписано меморандум

Група Нафтогаз уклала меморандум про порозуміння з найбільшим австрійським оператором газосховищ RAG Austria AG. Сторони співпрацюватимуть у сфері зберігання водню у сховищах газу із пісковиковими колекторами.

Відповідний меморандум підписав очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов та генеральний директор RAG Austria AG Маркус Міттереггер за участі федерального міністра праці та економіки Мартіна Кохера 11 червня 2024 року, в Берліні. 

Під час зустрічі йшлося про перспективи зберігання водню в українських підземних газосховищах, які виконують функцію надійного забезпечення не тільки внутрішніх споживачів, а й допомагають Європі уникати енергетичних криз.  

Розвиток технологій зберігання водню та проектів відновлювальної енергетики має відбуватися навіть під час війни. Україна має великий потенціал стати одним з основних європейських партнерів у впровадженні водневої енергетики. Йдеться не тільки про екологічну стійкість та боротьбу зі зміною клімату, а й про енергетичну безпеку нашої країни та Східної Європи в цілому», – зазначив Олексій Чернишов, очільник Групи Нафтогаз. 

Згідно меморандуму, компанії не лише обмінюватимуться досвідом щодо зберігання водню в газових сховищах із пісковиковими колекторами, але й співпрацюватимуть з технічних питань діяльності ПСГ.

Нагадуємо, Група Нафтогаз інвестуватиме в проекти сонячної та вітрової енергетики навіть під час війни.

Довідково

RAG Austria AG є найбільшою австрійською компанією зі зберігання енергії та одним з провідних європейських операторів газових сховищ. Вона має ПСГ потужністю близько 6,3 млрд куб. м природного газу, що становить близько 6% від загальної потужності в ЄС. 

Інші новини