Менше бюрократії та ручної роботи: Нафтогаз завершив другий етап впровадження ETRM-системи

ETRM-систему впровадили back офісу дивізіону «Трейдинг» Групи Нафтогаз

Дивізіон «Трейдинг» Групи Нафтогаз продовжує впровадження системи торгівлі енергоносіями та управління ризиками Energy Trading & Risk Management (ETRM). Завершено другий етап — впровадження системи для back офісу.

Загалом передбачається 4 етапи впровадження системи:

● для front офісу (підрозділи, що відповідають за безпосередню роботу з клієнтами/замовниками);

● для back офісу (підрозділи, що відповідають за взаємодію та взаєморозрахунки, але не залучені до безпосередньої роботи з клієнтами/замовниками);

● для взаємодії з операторами газотранспортної системи (ГТС) та підземними сховищами газу (ПСГ);

● для middle офісу (підрозділи, що відповідають за планування, моделювання та ризик-менеджмент).

Впровадження системи на цьому етапі синхронізує роботу різних внутрішніх та зовнішніх інформаційних систем з ETRM. Наразі синхронізацію впроваджено для облікових систем SAP і 1C, платформи ПТАХ, що дозволяє дистанційно підписувати угоди за допомогою електронного підпису, що так важливо в умовах карантину, та Української енергетичної біржі. Система значно підвищила ефективність, прозорість та контроль операцій з торгівлі газом, а також покращила управління комерційними ризиками і якість управлінських рішень.

Наприклад, завдяки інтеграції з Українською енергетичною біржею інформація про укладені на ній угоди автоматично потрапляє в базу даних компанії, а не переноситься співробітниками вручну. При цьому інтеграція з обліковими системами автоматизує експорт з ETRM інформації про нових контрагентів, угод та імпорт платежів з SAP та 1С. Це допомагає уникнути помилок та економить робочий час. Програмне забезпечення загалом інтегрується з базовою ІТ-інфраструктурою, тому передбачає можливість роботи з декількома конкурентними торговими майданчиками.

Наразі у ETRM-системі вже зафіксовано 1798 угод компанії та 317 контрагентів. Переваги системи вже оцінили 76 співробітників, які безпосередньо з нею працюють.

Серед новацій також діджиталізація погодження контрактів на продаж та купівлю газу. Якщо до впровадження системи для цього потрібно було близько 20 підписів та кілька днів, наразі цей процес максимально автоматизований та займає 15-20 хвилин.

Дивізіону «Трейдинг» у реалізації проекту допомагає ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» — дочірня компанія Нафтогазу, яка відповідає за автоматизацію ключових бізнес-процесів Групи.

Нагадуємо, що перший етап — впровадження ETRM для front офісу — завершився у вересні 2020-го року.

Для впровадження ETRM ще у травні 2020-го обрали систему TRMTracker компанії PioneerSolutions LLC, яка пізніше стала частиною Hitachi ABB Power Grids. Це рішення було обране як оптимальне для задоволення потреб компанії. ETRM може бути згодом запроваджено також для торгівлі електроенергією, нафтою та нафтопродуктами.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини