Нафтогаз і «Повернись живим» забезпечать ППО сходу України мобільними системами зв’язку

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» спільно з Групою Нафтогаз забезпечать Повітряне командування «Схід» шістьма комплексними апаратними зв’язку.

Комплексні апаратні звʼязку (КАЗи) — це спеціально обладнані вантажівки, розроблені Фондом спільно з військовими Повітряних сил і українськими інженерами. 

Підрозділи ПвК «Схід» прикривають небо Донеччини, Дніпропетровщини, Луганщини, Харківщини та частин Запорізької, Кіровоградської, Полтавської і Сумської областей. Допомогти посилити їхню спроможність – честь для нас. Плануємо й надалі співпрацювати з «Повернись живим», адже саме від таких проектів багато в чому залежить стійкість України», – зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Такі машини вже працюють у Повітряному командуванні «Центр» і проявили себе якнайкраще. 

Комплексна апаратна зв’язку, або командно-штабна машина, базується на новому повнопривідному шасі. Має автономне живлення, опалення, кондиціонування, житловий блок для відпочинку чергової зміни. В кунгу передбачено три робочих місця з усіма видами зв’язку, засобами відображення інформації і всім необхідним», — говорить директор Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

Завдяки КАЗам військові координують роботу та організовують звʼязок між підрозділами ППО. Як командно-штабні машини вони супроводжують  протиповітряні ракетні комплекси, приймають інформацію про небезпеку з повітря і за лічені секунди передають бойовому підрозділу. 

Інші новини