Нафтогаз домовився з 29 компаніями про постачання газу населенню в лютому

Понад 1 млн побутових споживачів отримають газ з ресурсу Нафтогаз Трейдингу за фіксованою ціною

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» уклала нові договори з 26 збутовими підприємствами з 13 регіонів для поставок газу населенню в лютому за фіксованою урядом ціною — не вище 6,99 грн за кубометр. Ще 3 постачальники вирішили працювати за підписаними раніше річними контрактами, взявши на себе всі цінові ризики.

Таким чином, Нафтогаз Трейдинг надасть ресурс 29 компаніям з очікуваними поставками понад 100 млн куб. м на місяць для забезпечення майже 1,2 млн побутових споживачів.

Пропозиція про умови реалізації газу в лютому розміщена у відкритому доступі на сайті Нафтогаз Трейдингу і доступна всім газзбутам. Договір передбачає передачу компанії EIC-кодів побутових споживачів і їхніх адрес для формування прогнозних обсягів поставок і гарантування цільового використання газу. Ціна на непідтверджені обсяги визначатиметься за ринковою формулою на дату поставки. Рамковий договір містить пункт про нерозголошення інформації для забезпечення захисту даних. Партнери Нафтогаз Трейдингу перед підписанням контракту пройшли процедуру комплаєнсу.

«Група Нафтогаз забезпечила газом всі зацікавлені збутові підприємства на умовах, що дозволяють їм працювати в період дії граничних цін на газ. Більшість гравців ринку продовжують виконувати свої зобов'язання, щоб зберегти лояльність споживачів. Нафтогаз їм в цьому допомагає. Для нас важлива кожна компанія, обслуговує вона 100 домогосподарств або 350 тисяч. Підкреслю, що абоненти збутових підприємств не стають нашими клієнтами. Саме тому ми і запитуємо знеособлені дані, щоб газ за фіксованою ціною потрапив тим, кому він і призначався — населенню. Україні необхідно створити базу споживачів енергоресурсів, що дозволяє надавати адресну допомогу найбільш незахищеним абонентам в період різких коливань цін. Це стане фінальним кроком на шляху завершення реформи газового ринку України і при цьому дозволить ефективно реалізовувати соціальні механізми захисту тих, хто цього потребує. Нафтогаз України, який забезпечує газом напряму 9% населення, буде просувати цю ідею і готовий брати участь в її реалізації, з дотриманням норм про захист особистої інформації», — зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

 

Довідка:

Кабінет міністрів України 18 січня 2021 року постановою №25 ввів природний газ до переліку товарів, що мають суттєве соціальне значення, і встановив обмеження ціни на нього при постачанні побутовим споживачам на рівні 6,99 грн за кубометр з 1 лютого і на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

За даними Держстату, в Україні налічується 11,6 млн побутових споживачів газу. За 6 місяців 2020 року вони використали 4,3 млрд куб м газу. Газ населенню поставляють 60 збутових підприємств.

Регіони, де зареєстровані компанії-клієнти Нафтогаз Трейдингу: Вінницька, Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Львівська, Полтавська, Тернопільська, Херсонська, Черкаська, Чернівецька області та м. Київ.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини