Нафтогаз готовий забезпечити необхідними обсягами газу всі категорії споживачів – Юрій Вітренко

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» готова протягом опалювального сезону забезпечити необхідними обсягами газу всі категорії споживачів, заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко на брифінгу в Києві.

«Нафтогаз як національна компанія забезпечить достатній ресурс газу для таких категорій споживачів як населення (напряму і через теплокомуненерго), бюджетні, комунальні організації, релігійні установи. Ми готові забезпечити паливом всіх, у кого можуть виникнути певні складнощі - коли, наприклад, ненадійні приватні постачальники підводять своїх клієнтів і не забезпечують їм достатні обсяги газу», – сказав він.

Голова правління Нафтогазу зазначив, що наразі компанія активно укладає угоди на постачання газу з бюджетними установами. Незабаром газ від НАК зможуть отримувати й комунальні установи.

«Процес триває прямо зараз, велика кількість наших працівників щохвилини працює над укладанням контрактів з бюджетними установами. Таких потенційних клієнтів близько 8 тисяч. Частина з них змінили форму з бюджетних на комунальні підприємства – це означає, що потрібно вносити зміни. Найближчим часом очікуються необхідні погодження від Кабінету міністрів України і тому можу заспокоїти й комунальні підприємства: найближчими днями вони також зможуть з нами укласти угоди», – сказав він.

Юрій Вітренко додав, що Нафтогаз також спроможний забезпечити газом усіх промислових споживачів, які мають таку потребу та готові працювати на умовах, що відповідають поточній ринковій ситуації.

«Якщо буде попит з боку промисловості за ринковою ціною, то Нафтогаз як постачальник останньої надії забезпечить всі необхідні обсяги за поточною ринковою ціною. Водночас, ми чесно кажемо, що як національна компанія ми не можемо покривати попит з боку комерційних промислових споживачів за ціною, яка була б неринковою», – зазначив голова правління Нафтогазу.

Він підкреслив, що, окрім власного видобутку, компанія володіє значними запасами газу в підземних сховищах та можливостями оперативного імпорту значних обсягів газу з європейських напрямків.

«В нас є можливість імпортувати газ з різних європейських країн – Польщі, Угорщини, Словаччини, зараз прораховується варіант імпорту з Румунії. У нас достатньо диверсифікований імпорт, тому ми впевнені, що зможемо забезпечити і платоспроможний попит української промисловості. А населення вже забезпечене достатніми обсягами газу власного видобутку і газом, який є у сховищах», – підсумував Юрій Вітренко.

Інші новини