Прибуток Групи Нафтогаз у І півріччі 2023 року становить 6.6 млрд грн

Водночас консолідований операційний прибуток за цей самий період досяг 14.0 млрд грн.

Це значний результат, враховуючи, що за аналогічний період минулого року Група мала 55.3 млрд грн консолідованого операційного збитку.

Фінансова звітність Групи Нафтогаз за 6 місяців 2023 року підтверджена незалежною міжнародною аудиторською компанією. 

Групі вдалося суттєво покращити показники чистого консолідованого прибутку за результатами І півріччя 2023 року, який становить 6.6 млрд грн.

Тоді як за аналогічний період минулого року цей показник становив 57.2 млрд грн збитків.

Досягнуті фінансові результати дозволили забезпечити виконання вимог за єврооблігаціями компанії та зобов’язань за іншими кредитними угодами Групи.

Основним напрямом діяльності Групи, який не показав прибуток, є сегмент продажу газу. Негативний результат – наслідок постачання природного газу споживачам у межах виконання спеціальних обов’язків (ПСО) за цінами, встановленими державою.

Значних покращень фінансових результатів Групи вдалося досягти завдяки ефективній роботі з дебіторською заборгованістю та  врегулюванню питання несанкціонованих відборів газу. 

Протягом січня-червня 2023 року до зведеного бюджету України підприємствами Групи Нафтогаз було сплачено податків на суму 48.4 млрд грн, що становить понад 8% усіх податкових надходжень держави за відповідний період.

При цьому у квітні 2023 року Група забезпечила успішне завершення одного з найважчих опалювальних сезонів 2022/2023 років в умовах дії ПСО. 

Крім того, Нафтогаз продовжує забезпечувати споживачів блакитним паливом, збільшуючи видобуток українського газу навіть в умовах війни.

Група належним чином підготувалася до наступного осінньо-зимового періоду 2023/24, забезпечивши необхідний обсяг газу в сховищах для потреб українських споживачів у повному обсязі. 

У 2023 році Нафтогаз продовжує інтеграцію газорозподільних мереж до Групи, повертаючи під контроль держави суспільно важливий напрямок діяльності. 

Завдяки ефективній роботі оператора газосховищ повернуто довіру іноземних партнерів, які в умовах  воєнного часу збільшили обсяги зберігання газу в українських сховищах до понад 2.4 млрд куб. м. 

Це свідчить, що Україна стає невід’ємною частиною європейської енергетичної інфраструктури з  великим потенціалом.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням

Інші новини