Нафтогаз закликає місцеві органи влади до виконання Меморандуму про стабільне проходження опалювального сезону

Нафтогаз звертає увагу на необхідність виконання взятих на себе зобов’язань з боку всіх підписантів Меморандуму, зокрема, з боку місцевих органів влади
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в повному обсязі виконує зобов’язання в межах Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячого водопостачання в опалювальному сезоні 2021/2022 рр.

Заяву, розповсюджену Асоціацією міст України, вважаємо некоректною.

«Вперше за історію незалежної України національна компанія забезпечує зниження ціни для вразливих категорій споживачів газу на 20-30 грн за куб.м порівняно з поточною ринковою ціною. Нафтогаз на 100% виконує умови Меморандуму про стабільне проходження опалювального сезону і закликає місцеві органи влади та їх об’єднання бути відповідальними, виконати зобов’язання зі свого боку», — зазначив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

Він нагадав, що у відповідності до Меморандуму Нафтогаз:
- забезпечив ціну газу на рівні 7,4 грн за куб.м (з ПДВ, без вартості транспортування) для потреб населення;
- забезпечив ціну 13,7 грн за куб.м (без ПДВ та без вартості транспортування) для потреб бюджетних установ;
- передбачив розстрочення платежу на 45 днів для розрахунків за газ, що використовується для потреб населення.

Водночас, органи місцевої влади мають зробити передбачені Меморандумом кроки:
- визначити та надати компенсацію різниці в тарифах з місцевого бюджету для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ). Така компенсація вкрай важлива, аби підприємства ТКЕ змогли не підвищувати тарифи на тепло для потреб населення і при цьому в повній мірі розраховувалися за газ, який отримують для потреб населення за ціною 7,4 грн за куб.м;
- привести тарифи на тепло та гаряче водопостачання для бюджетних організацій у відповідність до ціни газу 13,7 грн за куб.м;
- тарифи на тепло та гаряче водопостачання для комерційних компаній привести у відповідність до поточної ринкової ціни.

Такі кроки дадуть можливість підприємствам ТКЕ повною мірою розраховуватися з Нафтогазом за газ, який отримують. Інакше споживання підприємств ТКЕ буде оформлюватися як несанкціоновані відбори і у них виникатиме значна заборгованість перед Оператором ГТС України.

Обсяги газу, які Нафтогаз спрямовує підприємствам ТКЕ та газопостачальним компаніям за ціною 7,4 грн за куб.м для покриття потреб населення, відповідають обсягам власного видобутку газу компанією.

Нафтогаз працює над збільшенням власного видобутку газу – на жаль, за попереднього менеджменту компанії обсяги видобутку зменшувалися.

Нафтогаз розраховує на відповідальне ставлення місцевих органів влади до використання газу українського видобутку, а також розуміння з їхнього боку важливості національного завдання з підвищення рівня енергоефективності та скорочення обсягів споживання природного газу.

Інші новини